Борги за світло: в Yasno розповіли, в якому випадку споживачам нарахують штрафи, а кого відключать

Читать на русском

Заборгованість за світло жителів Дніпропетровської області та Києва сягає більше 1,2 млрд гривень

Читать на русском
Боржникі за світло будуть платити штрафи
Боржників будуть відключати від світла вже наприкінці січня

Заборгованість за світло жителів Дніпропетровської області та Києва сягає більше 1,2 млрд гривень

Постачальні компанії, які діють під брендом Yasno, будуть стягувати штрафи та пені за прострочення оплати з побутових клієнтів тільки через судові рішення. При цьому прострочена заборгованість жителів Дніпропетровської області та Києва вже сягнула більше 1,2 млрд гривень. Тому перші знеструмлення боржників розпочнуться вже наприкінці січня.

Представники пресслужби компанії повідомили "Українським новинам", що з початку року Yasno формує та висилає паперові попередження, і клієнти вже розпочали отримувати їх. Згідно з правилами відключення, це може відбутися не раніше, ніж через 10 робочих днів після отримання попереджень.

Таким чином, перші відключення боржників розпочнуться наприкінці січня. В компанії пояснили, що їх головна мета на даний момент - не відключати якнайбільше споживачів, але попереджати про необхідність вчасної оплати. Тому рекомендують врегулювати борги якнайшвидше, щоб уникнути потрапляння до списків на відключення.

Нагадаємо, що 9 січня Кабмін скасував мораторій на відключення світла та нарахування пені за заборгованість за житлово-комунальні послуги. Своєю постановою від 29.12.2023 за №1405 Уряд дозволив відключати від електромереж боржників за спожиту електроенергію. Це стосується тих українців, що мешкають в регіонах, в яких не ведуться бойові дії та які не знаходяться під тимчасовою окупацією. 

Як погасити заборгованість

У компанії Yasno розповіли, що якщо власника оселі немає на території України, то борг все одно можна погасити. Це можна зробити через електронні канали: починаючи від сайту і закінчуючи мобільним додатком. Доступно це з будь-якої точки світу.

Якщо ж грошей на погашення боргу немає, то найкраще буде домовитися про розстрочку. В такому випадку потрібно звернення людини до компанії - і питання розглядатимуть в індивідуальному порядку, сформувавши індивідуальний графік, за яким людина зможе сплачувати борг поступово. 

У разі, якщо за борги оселю відключили від електрики, то для відновлення потрібно буде спочатку сплатити борг, а потім окремо оплатити підключення. Раніше Інформатор розповідав, чи призведе відключення від електроенергії до зростання платежів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.