На дні туалету знайшли середньовічне диявольське прокляття Виклик сатани - фото

Розрізнити послання неозброєним оком досить важко

Табличка та унітаз
Текст написаний чорним письмом

Археологи виявили моторошний напис XV століття на табличці. Її знайшли під час будівельних робіт на дні вбиральні. Дослідники розшифрували текст на шматку металу як прокляття на жінку та чоловіка.

У Ростоку, Німеччина, дослідники виявили згорнутий шматок свинцю. Спочатку дослідники подумали, що "непримітний шматок металу" був просто металобрухтом, оскільки його знайшли на дні вбиральні на будівельному майданчику в Ростоку під час будівельних робіт з розширення ратуші, пише Live Science. Але після розгортання свинцевого фрагмента вчені розрізнили слова "sathanas taleke belzebuk hinrik berith". Це диявольське прокляття спрямоване на жінку з ім'ям Талека, і чоловіка з ім'ям Хінрік (Генріх).

На табличці було вигравіровано прокляття
На табличці було вигравіровано прокляття

Текст написаний чорним письмом, також відомим як готичний мінускул або текстура, який використовувався по всій Західній Європі з 12-го до 17-го століття. Хоча дослідники, ймовірно, так і не дізнаються, ким були ці люди, вони висунули деякі припущення щодо того, чим могла бути викликана ворожнеча. Можливо, хтось хотів розірвати стосунки Герніха та Талека. Це бажання могло бути викликане нерозділеною любов'ю, ревнощами.

Дослідники не були здивовані, виявивши артефакт на дні вбиральні, враховуючи, що таблички з прокльонами "були розміщені там, де їх було важко або неможливо знайти". За словами вчених, знахідка в Ростоку неймовірно рідкісна, особливо із заклинанням на адресу бельзебука (Вельзевула), іншої назви Диявола (Сатани). Згадка Беріта в проклятті стосується Баала Беріта, якого рабинська традиція також прирівнює до Вельзевула, Володаря мух.

Крім цього страшного напису, під час розкопок виявили залишки підвалів і фундаментів XVI-XVII століть, сліди старого водного шляху, а також вишукану синю чашу з блискучого посуду XV століття з Валенсії, Іспанія. Знахідка вкрай унікальна, оскільки таблички з прокльонами були поширені в античні часи від 800 до 600 років до нашої ери у грецьких та римських регіонах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube