МВС очолив доктор психологічних наук. Що ще відомо про професійного поліцейського Ігоря Клименка?

МВС очолив доктор психологічних наук. Що ще відомо про професійного поліцейського Ігоря Клименка?

Читать на русском

Міністром вперше за 10 років став поліцейський, а не політик

Читать на русском
МВС очолив доктор психологічних наук. Що ще відомо про професійного поліцейського Ігоря Клименка?
Новий міністр також є доктором психологічних наук

Міністром вперше за 10 років став поліцейський, а не політик

Генерал поліції Ігор Клименко призначений  головою міністерства внутрішніх справ. До цього він два тижні був виконуючим обов’язки міністра, а ще раніше працював керівником національної поліції. Весь професійний шлях Клименка пов’язаний з міліцією та поліцією.

Що відомо про нового очільника МВС? 

Клименко – доктор психологічних наук

Ігор Клименко - це перший за останні 10 років очільник МВС, який є вихідцем безпосередньо з поліцейської системи. Новий міністр також є доктором психологічних наук. В 2019 році він захистив дисертацію на тему «Теорія і практика психологічного забезпечення професійної підготовки поліцейських». І, на погляд Інформатора, на сьогодні це є не менш значимим фактором нарівні досконалого знання функціонування  поліцейської системи. 

Він народився в Києві, але освіту здобув в Харкові, закінчивши місцевий військовий університет. Після навчання Клименко служив в Збройних силах України, а потім влаштувався психологом в управління МВС в Харківській області. Там він працював до 2001 року, коли перевівся в Спеціальний миротворчий центр при МВС.

Протягом чотирьох місяців у 2002 році брав участь у миротворчій операції на території республіки Югославія у Косово. Потім Ігор Клименко повернувся до роботи штатного психолога в харківському управлінні МВС. З 2004 року він вже став головним психологом в департаменті роботи з персоналом міністерства.

Після створення в Україні поліції Клименко отримав посаду керівника департаменту кадрового забезпечення. Пізніше поєднав її з роботою заступником керівника нацполіції.

«Таке призначення пов'язане з необхідністю більш уважного ставлення до питань дотримання дисципліни і законності в діяльності відомства, а також питання захисту самих поліцейських», – сказав тоді Князєв.

У вересні 2019 року  зайняв посаду голови національної поліції. Тоді ж Клименко отримав генеральські погони. Зараз він є генералом поліції 1-го класу. Це найвище звання в поліцейській системі України.

В гучних скандалах і корупції не помічений

Ігор Клименко на посаді голови нацполіції не відзначився гучними скандалами, хоча йому довелось нести відповідальність за дії поліцейських, що вчиняли корупційні злочини чи були запідозрені в катуванні затриманих. Активісти називали однією з причин цього не до кінця реформовану правоохоронну систему.

Наприклад, резонансною стала історія з побиттям і зґвалтуванням співробітниками поліції жительки Кагарлика на Київщині в травні 2020 року.

Її викликали у місцевий відділок як свідка крадіжки з магазину, але поліціянти прикували її наручниками до батареї і почали знущатися. Жінку били, змушували вдягати протигаз, стріляли над головою із табельного пістолета, ґвалтували, погрожували її сім'ї.

Керівництво поліції, зокрема і Клименко, відреагували на це звільненням підозрюваних з посад, а також реорганізацією всього відділку поліції в Кагарлику.

Новим випробуванням для поліцейської системи став запроваджений в Україні  локдаун через пандемію коронавірусу. Саме на поліцію ліг тягар слідкувати за дотриманням громадянами усіх введених владою заборон, зокрема на носіння масок.

Водночас поліція "не помічала", як під час локдауну працюють деякі розважальні центри і елітні ресторани. Через це зокрема позбувся посади начальник департаменту управління майном нацполіції Іван Наумов. В листопаді 2020 року журналісти виявили, що ресторанний комплекс, який належить сину Наумова, працював під час дії карантину, а поліція не вживала ніяких дій, щоб припинити це.

Однак, за час керування поліцією безпосередньо Ігор Клименко не потрапляв до корупційних скандалів, а виявлені порушення в системі органів внутрішніх справ намагався не приховувати і вчиняв дії, щоб розв'язати ці проблеми.

Ігор Клименко – нагороди і декларація

В Ігоря Клименка, згідно з декларацією, квартира у Києві площею 67 квадратних метрів і дві земельні ділянки у Бориспільському районі загальною площею у понад 1800 кв.м. Там же у Клименка недобудований будинок площею у майже 120 кв.м.

Дружина Оксана Клименко має земельну ділянку у Житомирській області площею 1500 кв.м.

На Клименка були зареєстровані два авто: Mitsubishi Colt 2009 року і Lexus RX-350 2007-ого. У його дружини є автобус TEMSA.

Ігор Клименко нагороджений медаллю "Захиснику Вітчизни", має відзнаку МВС України  "За сумлінну службу" — I, II, III ступенів, нагрудний знак "Хрест Слави" та відзнаку МВС України "Вогнепальна зброя".

Раніше ми писали, що 4-го лютого МВС України оприлюднило історію від поліцейського загону «Білі янголи», пов’язану з Бахмутом. До правоохоронців звернулися волонтери, з проханням допомогти з евакуацією вагітної жінки з найнебезпечнішого району міста. Крім цього, поліцейським також довелося повертатися за її малолітньою донькою, і все це під постійними обстрілами з боку рф. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.