“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Нацполіція щоденно працює для виявлення незаконного зберігання зброї
Міністерство внутрішніх справ пропонує надати право громадянам задекларувати незареєстровану зброю, яку вони отримали для боротьби з російськими загарбниками, після завершення дії воєнного стану. Для цього хочуть надати 90 днів.
Про це сказав заступник Міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко, повідомляє пресслужба МВС.
“В умовах війни питання легалізація вогнепальної зброї є надзвичайно актуальним в українському суспільстві. Адже кількість зброї, яка знаходиться сьогодні на руках, збільшується щодня”, – зазначив він.
Нацполіція щоденно працює для виявлення незаконного зберігання зброї. Крім того, прикордонники виявляють можливі факти перетину кордону із нелегальною зброєю.
Також він прокоментував схвалений урядом проєкт закону про внесення змін до “Закону про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України”:
“Відповідно до цього законопроєкту кожен громадянин, який має незадекларовану зброю, повинен буде задекларувати таку зброю і внести її в реєстр зброї. Це робиться для того, щоб щоб він став легальним користувачем цієї одиниці зброї. Тобто відповідно до цього законопроекту, вся незареєстрована зброя, якщо калібр такої зброї згідно з законом дозволятиме поставити її на облік за громадянином України, повинна бути облікована”, – наголосив Тимченко.
Відомо, що спочатку повномасштабної війни цивільним на законодавчому рівні видавали вогнепальну зброю, яка не була зареєстрована. Через це виникла потреба впорядкування правил поводження зі зброєю, а також надання права цивільним особам задекларувати наявну зброю, але без обов’язку здавати її до завершення дії воєнного стану, і впродовж 90 днів після його завершення.
За словами заступника міністра, порядок декларування, її носіння, зберігання і перевезення цивільними особами, які беруть участь у відсічі та стримуванні окупантів, визначить саме МВС.
Єдиний реєстр зброї в Україні запрацював з 23 червня. Він автоматизує облік, а також покращує процедуру отримання дозволів на володіння нею. Також він допоможе громадянам просто отримувати інформацію про зареєстровану зброю та наявні дозволи.
Після цього упродовж тижня понад 1,2 тис. осіб отримали дозволи. У майбутньому дозвіл можна буде отримати менше, ніж за добу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.