Must have. Яка побутова хімія обов’язково має бути вдома?

Хімії для дому існує настільки багато, що в магазині дуже легко розгубитись

Must have. Яка побутова хімія обов’язково має бути вдома?
Ніяких зайвих пляшечок — тільки те, що дійсно знадобиться вам під час прибирання!

Звісно, існують люди, які прибирають виключно за допомогою води, але все ж таки переважна більшість з нас не уявляє прибирання без побутової хімії. Вона значно спрощує процес, допомагає швидше впоратись зі складними забрудненнями та довше підтримувати порядок. Хімії для дому існує настільки багато, що в магазині дуже легко розгубитись, купити щось зайве або навпаки — не придбати необхідне. 

Ми склали для вас чек-ліст необхідної побутової хімії, яка точно потрібна вам вдома, та розділили її за зонами використання. У цьому нам допоміг інтернет магазин побутової хімії Domki з найкращим вибором різноманітних побутових засобів. Ніяких зайвих пляшечок — тільки те, що дійсно знадобиться вам під час прибирання! 

Кухня 

Почнемо з найскладнішого, адже кухня — це місце де постійно виникають забруднення. Залишки їжі, пригорілий жир, накип — з усім цим дуже важко впоратись без додаткових хімічних помічників. Для того, щоб ефективно справлятись з забрудненнями на кухні, вам знадобляться: 

  • Засіб для миття посуду. Він може бути звичайним або органічним. Дехто користується і звичайною харчовою содою, але це вже цілком на ваш розсуд. Серед таких засобів краще обирати гіпоалергенні та такі, що легко змиваються, аби на посуді не створювалась мильна плівка. 
  • Засіб проти жиру. Незамінний помічник для чищення плит, духовок, сковорідок та поверхонь, на які постійно потрапляє олія під час приготування. Радимо обирати дієві засоби з не надто агресивним складом — тривалий контакт з останніми може бути небезпечним для вашого здоров’я. 
  • Засоби для чищення труб. Час від часу вам може знадобитись прочистити труби від шматочків їжі та інших засмічень. З цим ефективно впораються спеціальні порошки. Головне — використовувати їх суворо за інструкцією. 

Ванна кімната 

  • Універсальний засіб для поверхонь. Замість окремих засобів для кахлю, ванни та сантехніки можна обрати один універсальний. Він допоможе підтримувати всі поверхні у ванній кімнаті у чистоті, без мильного нальоту та розводів. 
  • Дезінфекційний засіб для унітаза. Знадобиться для ефективного очищення сантехніки, знищення небезпечних мікробів. Використовувати його можна не тільки для унітаза, але й в принципі для дезінфекції поверхонь. 
  • Засоби для прання. Порошок, рідкий гель або капсули — все залежить від ваших уподобань. Також можуть знадобитись додаткові засоби — плямовивідник, пом’якшувач тканини тощо. 

Інші кімнати 

  • Засіб для скла. Як не крути, а найкраще з дзеркалами та скляними поверхнями вправляються спеціальні засоби на основі спирту чи інших компонентів. Звісно, можна обійтись і просто водою, але так прибирання може зайняти у вас набагато більше часу та зусиль. 
  • Універсальний засіб для поверхонь. Знадобиться для витирання пилу, миття підлоги тощо. Обирати такий засіб варто залежно від того, які матеріали використані у вашому інтер’єрі. Якщо для пластику підійдуть будь-які варіанти, то, наприклад, дерево буде більш вибагливим. 
  • Очищувач для килимів та м’яких меблів. Цей засіб не є обов’язковим, адже для тієї ж мети можна використати розчин звичайного прального порошку. Проте такі очищувачі мають свої переваги, зокрема добре піняться і “виштовхують” бруд назовні, що може полегшити для вас процес прибирання. 

Яку побутову хімію можна не купувати? 

  • Велика кількість ароматизаторів. Всі люблять, щоб вдома приємно пахло. Проте неправильно підібраний, занадто різкий аромат може зіпсувати настрій та навіть викликати головний біль. А якщо декілька різних ароматизаторів стоять в різних кімнатах, ефект від такого міксу може бути зовсім не таким, як ви очікували. Натомість краще оберіть один стійкий, але ненав’язливий парфюм для дому та поставте його на відкритому місці. 
  • Агресивні чистильні засоби. Так, вони справді здатні вивести старі та складні плями (іноді навіть разом з поверхнями), проте вони небезпечні для шкіри та органів дихання. Такими засобами не рекомендовано чистити об’єкти, які контактують з їжею, також не варто їх зберігати поруч з місцем приготування їжі. В більшості випадків, якщо регулярно проводити невеликі прибирання, без використання агресивної хімії можна обійтись. 
  • “Магічні” органічні засоби. Часто можна зустріти заманливу рекламу, де повністю рослинний засіб за секунди прибирає з посуду десятилітній нагар або повертає килиму колір, який той мав 20 років тому. Більшість таких реклам перебільшують переваги вказаних засобів. Тому перш, ніж купити магічний порошок для чищення всього — пошукайте відгуки реальних користувачів. 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube