Кричати на чоловіка - корисно для здоров'я: вчених жахнула доля мовчазних жінок

Читать на русском

Від намагань усім подобатись - жінкам погано. Медики та вчені зрозуміли, як це працює

Читать на русском
Депресія, здоров'я
Жінки в рази частіше за чоловіків хворіють на депресію та хвороби серця.

Від намагань усім подобатись - жінкам погано. Медики та вчені зрозуміли, як це працює

Замовчування проблем здатне зруйнувати людину зсередини. Тим швидше, якщо перед нами - жінка. Медики довели, що через постійні намагання всім догодити та завищені очікування суспільства щодо жінок, останні страждають на депресії, безсоння та хвороби серця частіше за чоловіків. 

Сьогодні на долю жінок припадає майже 80% випадків аутоімунних захворювань, йдеться в матеріалі Time. Жінки мають вищий ризик хворіти на:

  • мігрень,  
  • депресію,
  • анорексію,
  • тривогу,
  • безсоння,
  • фіброміалгію,
  • хронічний біль,
  • тривалий COVID-19 та його наслідки,
  • синдром подразненого кишечника,
  • посттравматичний стресовий розлад,
  • вдвічі частіше за чоловіків помирають від серцевого нападу.

Причина - токсичний культурний код 

Вчені переконані, що така ситуація виникає не тільки через генетичні чи гормональні чинники. Проблема криється також в надмірних очікуваннях суспільства від жінок. Від них чекають, що вони мають завжди бути приємними, надзвичайно безкорисливими та негнівливими. Натомість придушення гніву може схиляти нас до хронічних захворювань.

Ще наприкінці 1980-х років психолог Дана Джек з Гарвардського університету довела, що навчена поведінка, за якої жінки гальмують власний розвиток та відкладають на друге місце свої ж потреби на догоду соціальним та особистим стосункам, призводить до хронічної депресії. 

З тих пір медики довели, що жіноче самозамовчування пов’язане не лише з психологічними проблемами - депресією та розладами харчової поведінки - а й із фізичними захворюваннями. Наприклад, у березні 2022 року група дослідників з Піттсбурзького університету виявила, що мовчання про проблеми протягом тривалого часу здатне викликати у жінок:

  • атеросклероз сонної артерії,
  • серцево-судинні бляшки, пов’язані з вищим ризиком серцевого нападу,
  • синдром роздратованого кишечника,
  • синдром хронічної втоми,
  • та навіть рак.

У штаті Массачусетс протягом 10 років спостергіали за чотирма тисячами жінок. Вчені виявили, що жінки, які не висловлювалися під час сварок зі своїми чоловіками, мали в чотири рази більше шансів померти, ніж ті, хто це робив. І це незважаючи на фактори віку, куріння, рівня холестерину чи артеріального тиску.

У своїй книзі-бестселері "Міф про норму" лікар і письменник Габор Мате пише, що більшість з "нормалізованих способів існування" нашого суспільства - якості, які ми вважаємо "чарівною силою, а не потенційними недоліками" - насправді є неймовірно токсичними. У своїх поступових спробах бути тими, кого суспільство вважає "хорошими", жінки ризикують поставити під загрозу власне здоров’я.

Як допомогти жінкам, які відчувають сильні емоції 

Говоріть про те, що відчуваєте! 
Говоріть про те, що відчуваєте! 

Жінка, яка відчуває гнів, мусить в першу чергу спитати себе - що мені зараз потрібно? Часто потрібно висловитись та навіть, якщо порозуміння не буде досягнуто, це вже привід для висновків щодо ситуації, в якій ви опинились. А правильні висновки - половина справи. 

Ще одна практика тісно пов’язана зі встановленням меж. Для жінок, яких несвідомо навчили розглядати свою симпатію як найбільше надбання, встановлення кордонів часто може здаватися неінтуїтивним. Багато з них боїться чесно повідомити про свої потреби та обмеження, переживаючи за подальшу долю стосунків. Але все з точністю до навпаки: коли ви встановлюєте межі (не токсичні чи радикального індивідуалістські), ваші стосунки стають міцнішими та здоровішими.

Здорові стосунки є невід’ємною частиною фізичного благополуччя. Ще один мета-аналіз показав, що люди з більш сприятливими соціальними відносинами мають на 50% менший ризик передчасної смерті. Тож, сучасні психологи дають жінкам лише одну дієву пораду - не бійтесь розчаровувати, адже ви - не ідеальна. Й чекати від вас цього - не тільки марно, але й безглуздо. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.