Президент України та голова Офісу Президента часто ведуть переговори англійською без перекладачів, проте їхній рівень знання мови ставить під загрозу точність комунікації з американськими партнерами
Мовний бар’єр стає суттєвою перепоною у спілкуванні на переговорах між Україною та США. Президент Володимир Зеленський та голова Офісу президента Андрій Єрмак часто ведуть розмови з американськими партнерами англійською без допомоги перекладачів. Проте, за інформацією ЗМІ, рівень англійської Зеленського є лише середнім, тоді як у Єрмака він - відверто низький.
Як повідомляє Frankfurter Allgemeine Zeitung із посиланням на джерела, намагання держпосадовців України розмовляти англійською без перекладача призводить до непорозумінь. Американська сторона часто сумнівається, чи правильно були зрозумілі українські політики, і чи самі вони правильно сприйняли ключові деталі переговорів.
Попри мовні труднощі, згідно з джерелами з України, США та Франції, команда американських чиновників у Раді національної безпеки США зараз працює над умовами запрошення України до НАТО. Це стало можливим завдяки тому, що на переговорах провідну роль тепер відіграє віце-прем'єрка Ольга Стефанишина, яка володіє англійською на високому рівні, а також начальник Генштабу ЗСУ Анатолій Баргілевич.
"Однак англійська у Зеленського лише посередня, а у Єрмака - відверто погана, - пише німецьке видання. - Тому американці, як кажуть [джерела FAZ], часто не впевнені, чи правильно вони розуміють двох провідних політиків України, коли безпосередньо контактують з ними. [Представники США] також не можуть оцінити і те, чи були їхні власні пояснення коректно зрозумілі [українською стороною]".
Зауважимо, що подібні ситуації, коли Зеленський сам відповідає англійською англомовним спікерам, спостерігалися і під час спілкування президента України з журналістами 30 жовтня в Ісландії. Нагадаємо, що він давав інтерв'ю журналістам країн Північної Європи та часто переходив на англійську самостійно.
Так, український лідер відповідав на запитання, чи може відправка солдатів КНДР до Росії для участі у війні проти України стимулювати європейські країни ще більше допомагати. Зокрема, йшлося про відправку в Україну не тільки зброї, але й солдатів.
Він також вважає, що станом на зараз у Грузії перемогла Росія. За словами Зеленського, держава обрала дружбу з Путіним, а не шлях до Європейського Союзу. Водночас український лідер наголосив, що різниця між Україною та Грузією в тому, що в нас більше населення, яке не хотіло бути росіянами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.