Monobank розповів, що трапилося з $5,5 млн брокера, який потрапив під санкції через звʼязки з російським олігархом

Отримані кошти належать клієнтам банку, а не підприємству, яке підпало під санкції

Монобанк і долари
Монобанк успішно отримав кошти з рахунку Exante, не порушуючи введені санкції, колаж "Інформатор"

Віртуальний банк Monobank, якому запропонували одержати ліцензію в іншій країні, успішно отримав 5,5 мільйонів доларів з рахунку брокера Exante. Останній підпав під санкції Ради національної безпеки й оборони України (РНБО) на початку цього місяця.

Про це написав у месенджері Telegram співвласник банку Олег Гороховський. За його словами, увечері 11 липня банку вдалося отримати зазначену суму, а сьогодні, 12 липня, Національний банк України (НБУ) дозволить їм використовувати ці кошти за відповідних умов.

Гороховський наголосив, що брокер Exante згодився повернути гроші, і банк звернувся до НБУ з проханням узгодити транзакцію, не порушуючи санкційного режиму. Він відзначив, що отримані кошти належать клієнтам банку, а не підприємству, яке підпало під санкції.

Санкції проти Exante

Брокер Exante (компанія ІЕксТі Лтд) має російське походження. Саме тому він опинився серед підприємств, що підпали під санкції, введені президентом України 5 липня.

Санкції проти кіпрського брокера Exante були запроваджені з трьох причин. Перша полягає в тому, що РНБО вважає, що Exante має зв'язки з російським олігархом Петром Авеном через спільні проєкти засновників.

Друга причина санкцій полягає в тому, що Exante була брокером у справах, пов'язаних з цінними паперами кіпрських компаній "Альфа-Груп". Зокрема, розглядалися певні транзакції з акціями, які відбувались недовго до початку конфлікту. Крім того, Exante виступала як тримач облігацій, виданих спеціальною кіпрською фінансовою компанією з гарантією ABH Ukraine Limited, яка володіє 42,4% акцій українського "Сенс Банку". Ці факти підтвердив Forbes один з українських інвестиційних банкірів, які зберегли анонімність.

Третя причина санкцій пов'язана з розслідуванням американського фінансового регулятора SEC щодо Exante. Компанія знаходилась під прицілом SEC з середини 2010-х років через операції, здійснювані деякими клієнтами брокера. Згідно з нейменованим співрозмовником українських державних структур, приблизно 40% клієнтської бази Exante складають росіяни.

Нагадаємо, раніше "Інформатор" писав, як відкрити рахунок ФОП у Monobank. Ми публікували покрокову інструкцію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube