Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Для зняття готівки у валюті є певна процедура
На профільному фінансовому сайті клієнт поскаржився, що отримав прибуток у євро на картку Монобанку. Громадянин хотів би зняти гроші у тій валюті, в якій вони надійшли. Водночас за його словами, на гарячій лінії банку клієнту повідомили, що зможуть видати йому ці кошти лише через місяць. Відповідно людина протягом місяця не зможе отримати свій дохід готівкою у євро. У Monobank прокоментували дану ситуацію. На думку банківських працівників, клієнт щось не так зрозумів, а готівку можна буде зняти швидше.
Один з клієнтів «Монобанку» розповідає, що у вересні отримав дохід на карту банку у євро. У касі не зміг зняти ці кошти, оскільки євро там не було. Зателефонував 30 вересня на гарячу лінію. Там йому повідомили, що найближча дата, коли він зможе отримати свої гроші – це 4 листопада (тобто більше як місяць від дати звернення). У своєму коментарі користувач звинувачує керівництво банку у тому, що вкрай довго чекати на зняття готівки з валютної картки, у той час банк видає кредити під високі відсотки.
Клієнту запропонували на гарячій лінії обміняти онлайн ці гроші на гривні, причому за курсом дещо більшим за 36 грн/євро (наближений до курсу НБУ картковим курсом). Гривню можна зняти у будь-який день. Клієнт обурився, адже у фізичних відділеннях банків за євро (готівкове), якщо здавати у касу, можна отримати понад 40,50 грн замість 36 грн.
Тоді клієнту сказали, що потрібно чекати, коли з’явиться валюта. Також клієнт зауважив, що у інших банках, на його думку, валюту можуть видати у короткі строки. У Приватбанку – наступного дня під 0%, у ПУМБі – через 2-3 дні під 1% (за зняття готівки), у банку «Аваль» – наступного дня під 1,2%.
Такий неоднозначний відгук не міг пройти осторонь від співробітників Монобанку. Фахівці банку повідомили користувачу, що у нього склалося помилкове уявлення. Натомість у його місті, за даними банку, видача готівкою євро була б можлива вже 4 жовтня. Клієнт свій відгук 1 жовтня опублікував.
Після цього клієнт знову поспілкувався зі службою підтримки. Хотів ще також і долари зняти. За його словами, йому там повідомили, що зняти вказану ним суму можна буде у листопаді – через місяць. А наразі у касах є 10 доларів.
Нагадуємо, що Монобанк – це онайнл-банкінг. Він не має своїх відділень. Відповідно гроші у касах можна зняти у банках-партнерах – Універсал Банк (за ліцензією якого працює Монобанк), А-Банк та Таскомбанк (ТАС). Також нагадуємо, що в Україні пересилати кошти на валютні рахунки заборонено. Це можна робити з закордонних рахунків. Розрахунок за роботу і послуги в Україні відбувається у гривні. З валютної картки також можна оплачувати всі покупки та платежі, нічого з неї не знімаючи.
Щоб отримати надходження грошей в іноземній валюті – у Монобанку потрібно відкрити валютну картку. Це можуть зробити ті, хто вже є клієнтом та має основну гривневу картку. Якщо оформити таку картку у пластику (а не лише віртуальну), то доведеться сплатити 100 гривень. Залежно від обраної валюти гроші можна зберігати і отримувати у доларах США або в євро. При знятті з такої картки грошей у касах Універсал Банку та А-Банку комісія складе 0,9% від суми зняття. У разі зняття процентів за депозитом комісія у касі Універсал Банку буде нульова. Якщо знімати кошти за кордоном – 2% комісії.
А щодо можливості зняття готівки в євро – потрібно цікавитися не тільки на гарячій лінії Монобанку, а також у відділеннях Універсал Банку, А-Банку та Таскомбанку, де ці кошти і доведеться знімати. Знайти контакти Монобанку – можна тут.
Поточний курс євро та долара ви можете дізнатися за посиланням.
Валерій Магланович