Вчені отримали вражаючі результати
Дослідники Оксфордського університету перконані, що збільшення щоденного споживання молока лише на одну склянку може мати значний вплив на зниження ймовірності розвитку раку кишечника. Про це повідомляє ScienceAlert. Рак кишківника визнано третьою у світі за поширеністю хворобою. При цьому 54% всіх випадків раку кишечника можна запобігти, дотримуючись здорового способу життя. Куріння, відсутність спорту, алкоголь, вживання обробленого м’яса та неправильне харчування є значними факторами розвитку страшної хвороби.
Нове й одне з найбільших досліджень пролило нове світло на те, як легкі та дешеві зміни в дієті можуть допомогти зменшити ризик раку ШКТ. Тільки уявіть, вживання додаткових 20 грамів алкоголю на день, що еквівалентно великому келиху вина, збільшує ризик раку кишечника на 15%. Споживання більше 30 грамів червоного та обробленого м’яса щодня пов’язане зі збільшенням ризику раку кишечника на 8%.
Дослідники проаналізували генетичні дані понад 542 тисячі жінок і зосередилися на варіантах – крихітних змінах у ДНК – пов’язаних зі стійкістю лактази, здатністю перетравлювати лактозу в зрілому віці. Також команда зібрала детальну інформацію про харчування учасниць, включаючи щоденне споживання молока. Вчені отримали вражаючі результати.
Аналіз показав, що учасниці, які споживали додатково 244 грами молока на день – а це одна склянка, що містить 300 міліграмів кальцію, мали на 17% менший ризик розвитку раку кишечника. Це зниження ризику стосується різних типів молока, включаючи цільне, напівзнежирене та знежирене. Захисний ефект споживання молока не залежить від інших факторів харчування та способу життя, кажуть вчені.
Це може бути тому, що молоко є багатим джерелом кальцію, який раніше пов’язували зі зниженням ризику раку кишечника. Крім того, багато молочних продуктів збагачені вітаміном D, який, як було показано, має протиракові властивості.
А ще лактоза в молоці може сприяти зростанню корисних кишкових бактерій, які виробляють бутират з протираковою дією. Нарешті, молоко містить жирну кислоту, яка, згідно з лабораторним дослідженням 2021 року, також може мати протиракові властивості.
Звісно, тим, у кого є непереносимість лактози, алергія на молоко або інші дієтичні обмеження, слід проконсультуватися з медичними працівниками, перш ніж вносити істотні зміни в споживання молочних продуктів.