Безугла запропонувала обговорити мобілізацію мінімум одного члена сім'ї з кожної української родини: каже, що так буде "чесно для всіх"

Цю ініціативу вона висунула на своїй фейсбук-сторінці серед її підписників, коментарі українців здебільшого негативні - Новини України

Безугла, мобілізація
Безугла розмірковує над посиленням мобілізації

Народна депутатка від фракції Слуга народу та членкиня комітету національної безпеки, оборони та розвідки Марʼяна Безугла запропонувала обговорити питання мобілізації до лав ЗСУ одного члена з кожної родини: чоловіка, або дружини. За словами Безуглої, це буде "чесно для всіх". Вона спитала своїх підписників, що вони думають про таку службу. 

Відповідну тему для обговорення вона висунула на своїй сторінці у Фейсбуці. Поки що депутатка пропонує лише обговорити цю тему, ніяких ініціатив та правок до чинних законів вона поки що не робила.

"Що думаєте? Скоріше це і про те, щоб вклад в службу був чесний для всіх, якщо один / одна служить, то…Але добровільно, звісно, хто хоче. В той же час - як щодо вкладу кожної сімʼї? Це міркування, висновків зараз не роблю", - розмірковує Безугла.

Вона прикріпила у своєму пості коментарі інших людей та їхні пропозицій стосовно мобілізації. У них люди переймаються питаннями справедливості мобілізації та її положень і пропонують свої ідеї, як її можна змінити.

Допис Безуглої
Допис Безуглої

Проте, не всі українці оцінили цю ідею депутатки. Люди обурені тим, що Безугла, яка постійно пропонує репресивні міри стосовно військових та населення, хоче відтепер ще й вирішувати долі українських родин. 

Як коментують ініціативу люди
Як коментують ініціативу українці

Що казала Безугла про Залужного

Після скандальної заяви про мобілізацію в українських родинах, народна депутатка Марʼяна Безугла потрапила у черговий скандал. Вона заявила, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний не надав плану щодо розвитку військових дій та плану, який мають військові на наступний рік. За її думкою, військове керівництво України має піти у відставку. 

"Так, головнокомандувач ЗС України не зміг надати план задуму на 2024. Ні великий, ні маленький, ні асиметричний, ні симетричний. Військові просто сказали, що їм треба забирати не менше 20 тисяч громадян на місяць", - наголосила вона. 

Нардепка каже, що проблема нерозуміння між командуванням та депутатам виникла ще влітку, на засіданнях Ставки, у самому парламенті коли планувався бюджет на 2024 рік. Вони розповіла, що питала у військових, як вони бачать ситуацію та які витрати потрібні на наступний рік, а також які потреби вони мають. 

"Ми питали, під що планувати? Як ви бачите війну? Чому створення бригади, а не доукомплектування існуючих? Скільки коштуватиме бригада, нова бригада? Це ж ще нові штаби, що з бойовими підрозділами? Чи закладати кошти під ротацію і демобілізацію? Що з навчанням? Що з ротаціями? Чому в 2024 не закладена закупівля турнікетів взагалі, наприклад? Ви розумієте, що один загиблий коштує державі 15 млн грн, а турнікет типу САТ – в 10 тис. раз менше? Окрім трагедії загибелі як такої", – зазначила Безугла. 

Чиновниця також додала, що усі дискусії з військовим командуванням зводиться до того, що треба мобілізувати більше людей. Однак, при цьому, система за якою працює армія має залишатися такою, як є зараз. При цьому військові не повідомили депутатку стосовно того, як вони бачать розгортання війни у майбутньому.

Новий закон про мобілізацію

Раніше повідомлялось, що народні депутати підготували законопроєкт, який дещо змінить положення про мобілізацію, військовий облік та проходження служби. Він передбачає додаткові відпустки для військових, нові зобов'язання щодо медичного огляду, більше підстав для звільнення зі служби тощо. Зміни будуть стосуватися й відстрочки від мобілізації при отриманні нової освіти. Проєкт закону ще не зареєстровано у Верховній раді, тексту його немає, але про основні зміни вже розповіла Марʼяна Безугла у своєму Фейсбуці.

Які зміни відбудуться:

  • Нова додаткова відпустка із збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів військовослужбовцям, яких звільнено з полону (крім тих, хто відмовився від подальшого проходження служби, і бажає звільнитися).
    Нові обов’язки для військовозобов’язаних щодо обов’язкового проходження медичного огляду та лікування згідно з рішеннями ВЛК; наявності при собі військово-облікових документів, які пред’являти за вимогою уповноваженого представника ТЦК та СП.

  • Нові підстави для звільнення:

    за власним бажанням для іноземців та осіб без громадянства;

    у зв’язку із звільненням з полону (крім тих, хто добровільно здався у полон), у зв’язку з достроковим розірванням контракту для курсантів жіночої статі; у зв’язку з наявністю інвалідності І чи ІІ групи;

    у зв'язку із проведенням організаційних заходів у розвідорганах, СБУ, УДО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube