Мобілізація в Україні: у Раді розповіли, чи вистачить чоловічого населення для війни

Читать на русском

У Комітеті нацбезпеки вважають, що мобілізовувати військовозобов'язаних треба з 27-річного віку

Читать на русском
Військові
Конституція передбачає, що захист суверенітету і територіальної цілісності України є справою всього народу

У Комітеті нацбезпеки вважають, що мобілізовувати військовозобов'язаних треба з 27-річного віку

У Верховній Раді вважають, що мобілізація в Україні може пройти без жінок. Щоб закрити потреби Генерального штабу ЗСУ, наразі в Україні чоловічого населення достатньо. Також у депутатів викликає сумніви, що під мобілізацію повинні потрапляти чоловіки, молодші 27 років. 

Про це повідомив народний депутат Єгор Чернєв, заступник Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки. В ефірі телемарафону він пояснив, які для цього є підстави

 "Позиція президента, позиція нашого комітету і думаю, що у принципі, позиція більшості парламентарів полягає у тому, що не потрібно сьогодні додавати жінок до мобілізаційного ресурсу. Тому що є у нас достатньо мобілізаційного ресурсу саме серед чоловіків", – сказав Чернєв.

Також Чернєв уточнив вік тих, кого будуть мобілізовувати найближчим часом. За його словами, у законі про мобілізацію, який вернули на доопрацювання Міноборони, йдеться про мобілізацію чоловіків віком 27 – 60 років, а не громадян України загалом. 

До слова, президент Володимир Зеленський теж не схвалює мобілізацію українок. Він заявляв, що якби парламент ухвалив такий закон, він його не підписав би. 

В очікуванні нового закону

Раніше народна депутатка України Інна Совсун заявила, що вона особисто в цілому не проти мобілізації жінок до ЗСУ. На її думку, це питання є справедливим та повністю відповідає положенням Конституції України. Адже стаття 17 передбачає, що захист суверенітету і територіальної цілісності України є справою всього українського народу. І про стать в основному законі не йдеться.  

У Верховній Раді розглядається можливість впровадження системи платежів за відстрочку від мобілізації працівників. Згідно з цією ініціативою, підприємства можуть за свої кошти бронювати певну кількість військовозобов'язаних, які визначаються як критичні для нормального функціонування бізнесу. Ціна питання - близько 20 тисяч гривень на місяць.

Перипетії щодо нового законопроєкту про мобілізацію все ще тривають. Його планують доопрацювати і  розглянути у першому читанні напочатку лютого 2024 року. Україні потрібно додатково мобілізувати ще до 500 тисяч громадян.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.