У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
У Комітеті нацбезпеки вважають, що мобілізовувати військовозобов'язаних треба з 27-річного віку
У Верховній Раді вважають, що мобілізація в Україні може пройти без жінок. Щоб закрити потреби Генерального штабу ЗСУ, наразі в Україні чоловічого населення достатньо. Також у депутатів викликає сумніви, що під мобілізацію повинні потрапляти чоловіки, молодші 27 років.
Про це повідомив народний депутат Єгор Чернєв, заступник Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки. В ефірі телемарафону він пояснив, які для цього є підстави.
"Позиція президента, позиція нашого комітету і думаю, що у принципі, позиція більшості парламентарів полягає у тому, що не потрібно сьогодні додавати жінок до мобілізаційного ресурсу. Тому що є у нас достатньо мобілізаційного ресурсу саме серед чоловіків", – сказав Чернєв.
Також Чернєв уточнив вік тих, кого будуть мобілізовувати найближчим часом. За його словами, у законі про мобілізацію, який вернули на доопрацювання Міноборони, йдеться про мобілізацію чоловіків віком 27 – 60 років, а не громадян України загалом.
До слова, президент Володимир Зеленський теж не схвалює мобілізацію українок. Він заявляв, що якби парламент ухвалив такий закон, він його не підписав би.
Раніше народна депутатка України Інна Совсун заявила, що вона особисто в цілому не проти мобілізації жінок до ЗСУ. На її думку, це питання є справедливим та повністю відповідає положенням Конституції України. Адже стаття 17 передбачає, що захист суверенітету і територіальної цілісності України є справою всього українського народу. І про стать в основному законі не йдеться.
У Верховній Раді розглядається можливість впровадження системи платежів за відстрочку від мобілізації працівників. Згідно з цією ініціативою, підприємства можуть за свої кошти бронювати певну кількість військовозобов'язаних, які визначаються як критичні для нормального функціонування бізнесу. Ціна питання - близько 20 тисяч гривень на місяць.
Перипетії щодо нового законопроєкту про мобілізацію все ще тривають. Його планують доопрацювати і розглянути у першому читанні напочатку лютого 2024 року. Україні потрібно додатково мобілізувати ще до 500 тисяч громадян.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.