"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Рада розглядає можливість платежів за військовозобов'язаних, поки що конкретних сум не називають
У Верховній Раді розглядається можливість впровадження системи платежів за відстрочку від мобілізації працівників. Згідно з цією ініціативою, підприємства можуть за свої кошти бронювати певну кількість військовозобов'язаних, які визначаються як критичні для нормального функціонування бізнесу. Ціна питання має скласти орієнтовно 20 тисяч гривень на місяць.
Як повідомив народний депутат Дмитро Наталуха під час телемарафону, на початковому етапі ця ідея є лише концепцією, яка проходить тестування гіпотез та припущень. Він розповів, що роботодавець мав би оплачувати військовозобов'язаного, визнаного критичним для бізнесу, і укладати угоду зі Збройними силами щодо збільшення місячної плати на користь армії.
За словами Наталухи, роботодавець самостійно визначає, кого він вважає ключовим для збереження функціонування свого бізнесу. Ця особа може бути заброньована, і при цьому підприємство сплачує додаткову суму на користь Збройних сил, пояснив він.
Наразі ще немає остаточних цифр щодо сум, які повинен виплачувати роботодавець. Є різні діапазони, які починаються від 6 тисяч гривень і сягають до 50 тисяч гривень. Це обумовлено різними масштабами підприємств і різною кількістю працівників. Наталуха додав, що нардепи шукають баланс в цій справі, адже підприємства різного розміру мають різні можливості і різну кількість персоналу.
"Не може бути критичних 500 людей, може бути 7-10 інженерів, технологів, які для заводу є незамінними. А є підприємства, в яких менше людей працює, які більш автоматизовані, але готові платити 50 тис. грн за одного співробітника. Вони готові робити це вже зараз, якщо буде така легальна можливість. В цій дельті нам потрібно знайти баланс, йде дискусія, немає остаточної цифри", - резюмував нардеп Дмитро Наталуха.
В Україні триває загальна мобілізація через російську агресію. Однак вона може не стосуватися певних чоловіків, які бронюються підприємствами. Переважно тут йдеться про тих, хто працює на критичній інфраструктурі чи в якихось надважливих секторах, на кшталт оборонної промисловості чи державного управління. На жаль, присутні тут і корупційні моменти, коли бронь просто куплялася за хабарі.
Голова профільного комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки Олександр Завітневич у коментарі "Суспільному" наголошував, що наразі інформація про броні є лише чутками. У законопроєкті про внесення змін до мобілізації немає положення про зміну правил бронювання. Крім того, інших документів, які би стосувалися питань мобілізації, там не передбачено.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.