Смарт-мобілізація українців: які зміни передбачає новий проєкт і як він відбуватиметься

Читать на русском

Пілотний проєкт запускають через один-два місяці і він стосуватиметься оператора ударних дронів

Читать на русском
В Україні запускають смарт-мобілізацію
Михайло Федоров розповів про запуск смарт-мобілізації

Пілотний проєкт запускають через один-два місяці і він стосуватиметься оператора ударних дронів

В Україні запускають так звану "смарт-мобілізацію". Її пілотний проєкт запрацює вже через один-два місяці та стосуватиметься операторів ударних дронів. Новий вид мобілізації передбачає, що громадяни зможуть мобілізувати самі себе і для цього не потрібно буде ходити у військкомат. Щобільше - українці зможуть обирати посаду та місце служби. Передбачається, що такий вид мобілізації значно підвищить мотивованість українців до служби у ЗСУ.

Про смарт-мобілізацію і те, яким чином вона відбуватиметься, розповів  міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров інтерв'ю виданню "РБК-Україна".  За словами Федорова, якщо проєкт запрацює - українці зможуть самостійно обирати де і ким служити.

Смарт-мобілізація: посаду і місце служби можна обрати

Федоров розповів про смарт-мобілізацію на прикладі оператора ударних дронів. Приміром, людина обере саме таку посаду для служби у ЗСУ. У такому випадку, громадянин зможе дізнатися загалом інформацію про роту ударних дронів, які ще посади передбачені у підрозділі, які ризики такої служби, що вона передбачає, які знання необхідні. 

За словами міністра, якщо громадянин висловить бажання служити у ЗСУ через подачу заявки у, приміром, роту ударних дронів, то він спершу пройде відбір, складе тести, пройде навчання. Після цього його зможуть мобілізувати на посаду, яку він самостійно обрав для себе. 

Мотивація служити у ЗСУ зросте

Федоров переконаний, що така комунікація між громадянами та армією сприятиме зростанню рівня мотивованості служити у рядах ЗСУ. Держава зможе побачити, скільки громадян самостійно мобілізувались, як вони проходили навчання та підготовку, яка у них мотивація служити у ЗСУ.

Що передбачає проєкт смарт-мобілізації

Загалом проєкт передбачає розширення посад, на яких зможуть служити українці. Приміром, це можуть бути громадяни, які хочуть посаду штурмовика чи інші посади. Федоров також пояснив, що смарт-мобілізація передбачає такі зміни:

  • у військкомат більше не потрібно йти;
  • після проходження тестів і співбесіди з рекрутером, громадянину розкажуть, де можна служити;
  • після другого етапу за характеристиками відбувається професійне навчання і скерування у відповідну військову частину.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, до якого віку можуть забирати чоловіків на службу у ЗСУ. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.