Міноборони змінило процедуру рекрутингу до ЗСУ: що треба знати

В Міноборони України кажуть, що новий алгоритм покликаний замінити застарілі підходи на зрозумілий механізм

Рекрутинг до ЗСУ
В процес рекрутингу до лав ЗСУ внесли зміни

Міністерство оборони України змінило алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил. Цей процес відбуватиметься в чотири етапи. Його зробили більш зрозумілим.

Про це повідомила пресслужба Міноборони України. В оборонному відомстві зазначили, що новий алгоритм покликаний замінити застарілі підходи на зрозумілий механізм добровільного долучення до військової служби через центри рекрутингу та онлайн. Алгоритм тепер такий:

  • кандидат обирає посаду та військову частину (самостійно, за бажанням) онлайн чи в ЦНАПі;
  • кандидат проходить співбесіду, комунікує з військовою частиною та отримує рекомендаційний лист;
  • кандидат прибуває для оформлення у ТЦК та СП, де формується особова справа та відбувається професійний відбір (якщо в ході відбору визначається невідповідність кандидата/ки обраній посаді, йому/їй пріоритетно пропонуються інші посади в обраній військовій частині);
  • кандидата відправляють для проходження військової служби.

Щодо останнього пункту, то в Міноборони наголосили, що, якщо охочий приєднатися до лав ЗСУ має досвід військової служби протягом останніх 10 років, то його одразу можуть відправити у військову частину. В протилежному випадку - направлення до навчального центру, навчального батальйону резерву, на курси підвищення кваліфікації для проходження базової загальновійськової підготовки чи фахової підготовки, і вже після цього буде відправлення у військову частину.

"Важливо! Забороняється направляти особовий склад, який закінчив підготовку відповідного рівня, до інших військових частин, окрім в/ч пріоритетного комплектування відповідно до наданих рекомендаційних листів", - наголосили в Міноборони.

Алгоритм зарахування на військову службу
Алгоритм зарахування на військову службу
Алгоритм зарахування на військову службу
Алгоритм зарахування на військову службу

Рекрутинг до ЗСУ

Наприкінці 2023 року Міноборони України уклало угоди з компаніями, які безкоштовно надали свої майданчики для співпраці в інтересах поповнення українського війська мотивованими фахівцями. Наразі триває співпраця із платформами з розміщення вакансій, серед яких - thelobbyx.com, Work.ua, Robota.ua, Olx.ua.

Окрім того, рекрутинговий центр ЗСУ запрацював у Львові. В ньому потенційні військовослужбовці можуть дізнатися все про вакансії, умови служби, перспективи кар'єри. В Міноборони наголосили, що рекрутери центру не є військовослужбовцями та не мають повноважень вручати повістки. Їхня робота - допомагати з підбором вакансій у війську, консультувати та супроводжувати весь процес до призначення на відповідну посаду в армії. Також такі центри мають запрацювати у Запоріжжі, Дніпрі, Одесі, Києві та Полтаві.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Початок війни у 2014 році змусив медичних працівників шукати нові методи роботи з травмами, оскільки попередні 70 років мирного часу не підготували їх до таких викликів. Для досвідченого фізичного терапевта Єлізавети Копєйкіної ця проблема стала особливо актуальною, і вона присвятила свою магістерську роботу допомозі військовим. Дізнаймося більше про цю тему з її власного досвіду.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube