МВФ підштовхує Україну до збільшення ставки ПДВ - Гетманцев

За словами Гетманцева, відбулася зустріч МВФ за участю Мінфіну та Нацбанку, яка була досить складною

ПДВ
Місія МВФ бачить недостатність ресурсів в законопроєкті з підвищення податків і серед додаткових джерел пропонує переглянути ПДВ

Місія Міжнародного валютного фонду бачить недостатність ресурсів в законопроєкті з підвищення податків. Серед додаткових джерел пропонується перегляд ПДВ. Про це 5 вересня повідомив голова комітету Верховної ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За словами Гетманцева, відбулася зустріч МВФ за участю Мінфіну та Нацбанку. Він вказує, що розмова була складною та передбачає певні виклики. 

"Провели чергову зустріч з МВФ за участю Мінфіну та Нацбанку. Складна розмова. Очевидні виклики. Неможливість пояснення позиції «патріотів» від опозиції та навіть деяких від монобільшості, що відмовили у фінансуванні власній армії. Очевидні кроки, що треба робити та невідворотність катастрофи при зволіканні. По суті для МВФ є очевидною недостатність ресурсів навіть в проваленому ВР проєкті. Серед додаткових джерел пропонують ПДВ. Обговорили також екстра податок на банки. Дискусія триває. Працюємо", - розповів Гетманцев. 

Підвищення податків в Україні 

Верховна рада під час голосування 3 вересня провалила голосування за законопроєкт №11416-д про збільшення податків на 30 мільярдів гривень у першому читанні. За ухвалення документа проголосували усього 224 народних депутатів. Як повідомляло видання Bloomberg,  співробітники місії МВФ чинитимуть тиск на Україну, щоб вона продовжила кроки для отримання фінансової підтримки. Результатом роботи місії у Києві, яка розпочалася 4 вересня, може стати виділення Україні 1,1 мільярда доларів, якщо співробітники фонду визначать, що Україна досягає цільових показників програми та має достатньо коштів та можливостей для задоволення своїх фінансових потреб. Проте, як Національний банк України не хоче, щоб гривня послабшала ще більше. Валюта вже втратила понад 10% з жовтня, коли скасували фіксований обмінний курс, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії. Цей крок поставить під сумнів здатність центрального банку підтримувати цінову стабільність. Підвищення податків також завдасть політичних збитків, оскільки населення бореться з наслідками війни з Росією. Фінанси уряду України підтримали приблизно 122 мільярди доларів міжнародної допомоги від США, Європейського Союзу та інших союзників, а також МВФ. Але згідно з останніми оцінками прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, країна стикається з бюджетним дефіцитом у розмірі 15 мільярдів доларів наступного року, який ще не був покритий фінансовими зобов'язаннями донорів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube