Україна отримала 70 млн євро для виплати компенсацій за знищене житло - хто отримає кошти

Кредитна угода на 100 мільйонів євро була підписана між Україною та Банком розвитку Ради Європи (CEB) під час Конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference), в червні цього року

єВідновлення
єВідновлення

Україна отримала 70 млн євро від Банку Розвитку Ради Європи (БРРЄ) в рамках реалізації проєкту «HOME. Компенсація за знищене житло». Залучені кошти є першим траншем із передбачених двох етапів до кінця поточного року. Про це 6 вересня повідомила пресслужба Міністерства фінансів України. 

Згідно із проєктом HOME кошти буде спрямовано на фінансування житлових сертифікатів, як механізм прямої допомоги, завдяки якому громадяни зможуть отримати компенсацію за знищене внаслідок бойових дій та терористичних атак РФ житло. Основними кінцевими бенефіціарами є:

  • учасники бойових дій,
  • особи з інвалідністю,
  • багатодітні сім'ї.

В рамках спільного із БРРЄ проєкту планується фінансування компенсації за понад 2000 житлових сертифікатів, що дозволить близько 5700 українцям отримати компенсацію за знищене житло. Проєкт впроваджується у межах послуги “єВідновлення” по всій території України. 

В рамках проєкту «HOME: Компенсація за знищене житло» власники житлових сертифікатів, отриманих за державною програмою компенсацій за пошкоджене та знищене житло, зможуть придбати нові оселі замість знищених через російську агресію. Реалізація проєкту має відбутися двома етапами (траншами) до кінця цього року. Про це повідомили в Міністерстві інфраструктури України.

На сьогодні до Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ) внесено понад 372 тисячі об'єктів нерухомості. Тому держава продовжує працювати для підтримки людей, постраждалих внаслідок збройної агресії росії проти України. Так, в рамках запровадженої в травні минулого року державної програми компенсацій за пошкоджене та знищене житло, також відомої як «єВідновлення», майже три тисячі родин, житло яких було зруйновано, вже стали власниками нових осель. А більше шістдесяти двох тисяч – змогли відновити домівки.
Кредитна угода на 100 мільйонів євро була підписана між Україною та Банком розвитку Ради Європи (CEB) під час Конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference), в червні цього року.

Як скористуватися програмою єВідновлення

Для того, щоб отримати кошти, треба зробити кілька кроків. Насамперед - це подати заяву через додаток Дія. Після цього її розгляне комісія і визначить розміру виплати. Отже, все що вам потрібно, це:

  • Авторизуватися на порталі Дія;
  • Обрати розділ "Послуги";
  • Обрати розділ "Земля, будівництво, нерухомість";
  • Натиснути кнопку "Компенсація за пошкоджене майно";
  • Заповнити всі потрібні поля в анкеті;
  • Перевірити правильність даних в анкеті;
  • Підписати заяву файловим ключем (якщо в заяві є співвласники, то вони також мають підписати заяву КЕПом);
  • Відправити заяву. 

Визначаючи розмір компенсації, комісія орієнтується на акт первинного огляду пошкодженого житла. Також потрібно надати чек-лист з встановленою вартістю будівельних матеріалів та робіт, затверджений Кабміном. Підставою для отримання грошей є закон, який у жовтні 2023 року підписав президент Володимир Зеленський. Він дозволяє українцям, які зробили ремонт пошкодженого житла за власний кошт, претендувати на виплату компенсації.

 Хто може і не може претендувати на компенсацію

Програма "єВідновлення" поширюється на житло, яке було пошкоджене після 24 лютого 2022 року. Кошти на ремонт пошкодженого помешкання можна також отримати, якщо власник ще не відновив його за власний кошт.

Мають право на отримання допомоги: фізичні особи-громадяни України; об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, управителі багатоквартирних будинків, житлово-будівельні (житлові) кооперативи, які здійснюють утримання відповідних будинків.

Не можуть отримати компенсацію: особи, до яких застосовано санкції; особи, які мають судимість за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених розділом I "Злочини проти основ національної безпеки України" Особливої частини Кримінального кодексу України; їхні спадкоємці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube