"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Комітет освіти прийняв рішення подати комітетську правку про виключення норми щодо аспірантів-контрактників із законопроєкту №10449, слово - за іншими депутатами
У вівторок 13 лютого освітній комітет Ради ухвалив рішення подати до законопроєкту про посилення мобілізації правку щодо аспірантів-контрактників. Наразі законопроєкт передбачає відстрочку аспірантам, які вчаться на бюджеті, а тим, хто оплачує своє навчання сам - ні. Цю норму хочуть прибрати й дозволити всім без винятку аспірантам мати право на відстрочку від мобілізації.
Про це повідомив у Facebook нардеп Роман Грищук. Він сподівається, що ініціативу профільного комітету підтримають інші парламентарі.
"Щойно комітет освіти на своєму засіданні прийняв пропозицію подати комітетську правку про виключення норми про аспірантів-контрактників. Далі - розгляд в профільному комітеті з питань національної оборони та розвідки та голосування в залі. Сподіваюсь, колеги підтримають позицію нашого комітету", - написав він у Фейсбук.
Також напередодні петиція на сайті президента про те, що аспірантам-контрактникам потрібна відстрочка від мобілізації, набрала необхідні 25 тисяч голосів. За законом, її може розглянути й відреагувати Володимир Зеленський, хоча це не є обов'язкова вимога - на його власний розсуд.
Законопроєкт №10449 Верховна Рада прийняла у першому читанні 7 лютого. Тго ж дня найбільші ІТ-спільноти України, Українська Рада Бізнесу та Спілка Аспірантів України звернулися до президента, уряду й депутатів з проханням виправити деякі його основні положення. На їхню думку, він потребує комплексного доопрацювання, бо деякі норми відверто порушують Конституцію України та можуть негативно вплинути на функціонування бізнесу й науки яким і так нелегко вижити під час війни.
У заяві Спільноти аспірантів України йшлося про норму щодо відстрочки - її назвали дискримінаційною. Адже лише 5-10% аспірантів в Україні навчаються за державні кошти, тобто відстрочку втрачає переважна більшість цих науковців.
Проєкт закону про мобілізацію, що прийнято у першому читанні, містить певну кількість каральних і заборонювальних норм. Які саме з них не мають бути прийняті та чого чекати у підсумку, розповідає політтехнолог Борис Тізенгаузен.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.