Ми не пробачимо: Зеленський з дружиною вшанували пам'ять вбитих росіянами людей після трагедії в Бучі

Російська окупація Бучі стала символом воєнних злочинів РФ, місто було під окупацією 33 дні. Президент України підкреслив, що кожен злочин російських окупантів буде розслідуваний, а країна-агресор відповідатиме за війну

Володимир Зеленський
Зеленський наголосив, що Україна пам’ятає злочини російських окупантів

31 березня виповнюється три роки з дня звільнення Бучі від російських окупантів. Ця дата стала символом не лише українського спротиву, а й жахливих злочинів, які залишила після себе російська армія. Світ побачив справжнє обличчя російської окупації: вбиті цивільні на вулицях, закатовані люди, масові поховання у дворах звичайних будинків.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що після Бучі ніхто у світі не може сказати, що не знає, за що бореться Україна. Це боротьба за життя, за те, щоб ніколи більше на українській землі не повторилися подібні трагедії.

"Ми пам’ятаємо, що зробили російські окупанти в Бучі, у Ягідному, у Маріуполі. Кожен бачить, що сталося з Бахмутом, Авдіївкою, Вугледаром і багатьма іншими містами й селами, які фактично перестали існувати: там немає нічого, крім руїн, бо саме так приходить російський прапор. Ми пам’ятаємо кожен російський удар", – зазначив він.

Ми не пробачимо: Зеленський з дружиною вшанували пам'ять вбитих росіянами людей після трагедії в Бучі 1

Президент підкреслив, що злочини Росії – це не лише результат політики кремлівського керівництва, а й дії конкретних російських окупантів, кожен із яких має ім’я та прізвище. Він згадав трагедію Оленівки, де були знищені українські військовополонені, та "Ізоляцію" в Донецьку – місце тортур і знущань, яке стало одним із символів "руского міра".

"Пам’ятаємо, як знищили наших людей – військовополонених – в Оленівці. Ми пам’ятаємо, як знущалися з людей в "Ізоляції" в Донецьку, у тюрмі, яка стала уособленням "руского міра", - сказав він.

Ми не пробачимо: Зеленський з дружиною вшанували пам'ять вбитих росіянами людей після трагедії в Бучі 2

За словами Зеленського, могили у дворах будинків – це найбільш промовистий символ російської агресії. Це також свідчення катастрофічних наслідків війни.

"Одним із найбільших і найбільш промовистих символів російської системи й цієї російської війни проти України стали могили – могили звичайних людей у дворах їхніх будинків. Це ніколи не може забутися. Все це – рукотворні катастрофи, злочини не тільки російської держави, а й конкретних російських окупантів", - додав Зеленський.

Наприкінці президент України також зазначив, що пробачити російські злочини і злочини цієї війни означало б погодитися, що така система, як теперішня російська, нібито має право на існування й на розширення за рахунок інших народів.

"Система, яка харчується людьми. Ми обов’язково захистимо Україну й обов’язково маємо відновити справедливість – Росія повинна відповідати за цю війну", - підсумував він.

Telegram oembed: https://t.me/V_Zelenskiy_official/13728

Що відомо про трагедію в Бучі

Бучанська трагедія стала переломним моментом для всього світу. Побачене у звільнених містах Київщини шокувало міжнародну спільноту, зірвало переговори між Києвом і Москвою, посилило підтримку України з боку західних партнерів.

За офіційними даними, російська окупація Бучі тривала 33 дні – з 27 лютого до 31 березня 2022 року. За інформацією Генерального прокурора, за ці дні російські окупанти скоїли понад 9 000 воєнних злочинів. Відомо, що у Бучі окупантами вбито 637 цивільних мешканців. При цьому на території всього району загинуло понад 1 400 мирних мешканців. Багатьох з них катували. 52 дітей окупанти поранили, а ще 37 - російські загарбники вбили. 

В ООН опублікували звіт про масові страти мирного населення окупантами. Зазначається, що є чіткі ознаки того, що окупанти умисно вбивали цивільних. Наразі ООН задокументувала смерть 441 людини. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Укрпошта випустила пам'ятні марки на честь звільнення Бучі, Гостомеля та Ірпеня від окупантів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube