Україна почала підготовку до повномасштабного вторгнення через місяць після призначення Залужного: генерал Павлюк розповів деталі

Читать на русском

За словами командувача Сухопутних сил, ЗСУ стали готуватися до війни восени 2021 року

Читать на русском
Підготовка до війни
За цей час армія встигла зробити все, аби гідно зустріти ворога

За словами командувача Сухопутних сил, ЗСУ стали готуватися до війни восени 2021 року

Українські війська почали готуватися до повномасштабного нападу російської федерації восени 2021 року. Орієнтовно - у вересні. Тобто трохи більше ніж через місяць після призначення на посаду головкома ЗСУ Валерія Залужного, який обіймав свою посаду з 27 липня 2021-го.

Про це розказав очільник Сухопутних військ, який на початку вторгнення командував ООС, генерал Олександр Павлюк. Він дав інтерв'ю виданню "Радіо Свобода"

Зазначається, що ЗСУ почали готуватися до великого збройного протистояння з рф десь з вересня-2021. При цьому вже тоді очікували не тільки загострення в Донбасі, але й на інших оперативних напрямках.

"Всі ознаки були, що ми зустрінемо ворога – і не тільки з окупованої частини Донбасу, на якій діють угруповання бойовики "ЛНР" та "ДНР", а й з території Росії", - зазначив Павлюк.

Тож вже з осені ЗСУ почали робити "певні дії", аби успішно зустріти ворога. При цьому в армії розуміли, що співвідношення сил та ресурсів явно не на користь України.

"Але в нас все одно варіантів не було – ми повинні були вистояти, тому що за нами була вся Україна. Тому протягом п'яти місяців ми готувалися до відбиття повномасштабної агресії. Уже в січні-лютому ми отримували телеграми від Головного управління розвідки... в яких передбачалося, що такий варіант можливий", - згадує Павлюк.

На момент початку вторгнення наприкінці лютого 2022-го ЗСУ "зробили все", щоб гідно зустріти ворога. Генерал вважає, що це зіграло вирішальну роль.

"Всі позиції були максимально посилені, прораховані всі можливі варіанти дій, переміщені всі резерви – ми два рази, як мінімум, проводили повномасштабне тренування, а локальних тренувань було проведено дуже багато.  Це зіграло свою, можливо, вирішальну роль. Що в перший день, коли був нанесений удар по всіх командних центрах, по всіх пунктах управління, по всіх місцях, де мали бути скупчення наших військ і склади – вони пройшли в пусте місце", - резюмував Павлюк.

Генерал Павлюк: хто він?

Нагадаємо, 11 лютого генерал-лейтенанта Олександра Павлюка було призначено на посаду командувача Сухопутних військ ЗСУ. Він змінив на цій посаді Олександра Сирського, який пішов "на підвищення" у головкоми. До цього Павлюк був заступником міністра оборони.

Військовому наразі 53 роки. Він родом з міста Новоград-Волинський Житомирської області. Є досвіченим командиром: на війні з 2014 року. Під його командуванням бригада брала участь в боях за звільнення Слов'янська, Красного Лиману, Краматорська, Лисичанська та інших міст Донецької та Луганської областей. У червні 2014 року окремі підрозділи 24 бригади разом з 95, 79 та 72 бригадами ЗСУ взяли участь у захопленні та утриманні 240-кілометрової ділянки українського кордону (Амвросіївка-Ізварине). 

Після початку війни займав деякі керівні посади в адміністраціях та міністерствах, після чого повернувся до війська. Характеризується як досвідчений та рішучий бойовий командир. Відомий також заявою про те, що готовий рвати загарбників "голими руками". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.