Конгрес США розглядатиме допомогу Україні не раніше середини березня

Читать на русском

Орієнтовно, це станеться не раніше 8 березня

Читать на русском
Допомога США
Тим часом нова допомога потрібна Києву "вже вчора"

Орієнтовно, це станеться не раніше 8 березня

Голова Комітету з питань закордонних справ Палати представників США Майкл Маккол очікує, що парламент розгляне питання допомоги Україні не раніше середини березня. Орієнтовно, це станеться після 8 березня. Спершу конгресменам слід буде обговорити інші законопроєкти про видатки. 

Про це пише видання Reuters. Воно посилається на слова Маккола

Очільник комітету заявив, що не бажає говорити від імені спікера Конгресу. Однак політик вважає, що спершу слід завершити процес виділення коштів - це станеться 8 березня - і тоді займатися додатковим фондом для України.

Нагадаємо, що Сенат, контрольований демократами, прийняв пакет військової допомоги на суму 95 мільярдів доларів для України, Ізраїлю і Тайваню ще 13 лютого. Але республіканський спікер Палати Майк Джонсон заявив, що палата не поспішатиме розглядати законопроєкт Сенату.

"Союзники України з обох партій закликали Джонсона швидко діяти... щодо надання подальшої допомоги Україні у боротьбі з майже дворічною російською агресією, посилаючись на термінову потребу Києва в боєприпасах", - пише видання. 

Законодавці пропонують способи прийняття закону. Це можна зробити, використовуючи процедурні інструменти для обходу вето Джонсона, або написавши нові законопроєкти для допомоги Києву, зазначає Reuters. 

Допомога Україні від США: що з нею коїться

Якщо коротко, то з американською допомогою наразі все досить погано. Причина цьому - складна внутрішньополітична боротьба (хоча це вже скоріше нагадує війну) між демократами та республіканцями. Останні просто фактично блокують будь-які спроби чинної адміністрації виділити гроші на Україну. 

Нещодавно Конгрес США відправився на канікули, так і не ухваливши допомогу для Києва. Причому в Сенаті (верхня палата американського парламенту) проголосували за спільний пакет для України, Ізраїля та Тайваню. Однак в Палаті представників (нижня палата) рішення не пройшло. З приводу цього обурювався президент Джо Байден, але марно: вагомих важелів впливу на ситуацію він, на жаль, не має.

Наразі демократи намагаються реалізувати "план Б" по допомозі Україні. Чи вийде це в них - велике питання. Скоріше за все, Києву варто бути готовим до того, що навряд чи варто розраховувати на американське плече як мінімум до проведення виборів та приходу нової адміністрації (якщо Байден програє електоральні перегони). 

Український політолог Володимир Фесенко розкриває своє бачення відносин між Президентом Володимиром Зеленським та колишнім головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним. Чи має ексголовком відношення до "скандального" закону про мобілізацію, чому його звільнили з посади тощо. Все це та багато іншого чекає на вас у нашому відео. Приєднуйтеся до перегляду для отримання повної інформації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.