ФРН, зокрема, шукає спосіб, щоб заморожені активи РФ можна було використати для надання всебічної допомоги Києву
Майбутній уряд Німеччини обіцяє продовжити та навіть збільшити допомогу Україні, щоб Київ міг "ефективно захищатися від російського агресора та самостверджуватися на переговорах". Йдеться про військову, цивільну та політичну підтримку. Також Німеччина готова підтримати перспективу вступу України до НАТО.
Про це пише Укрінформ з посиланням на коаліційну угоду. В ній вказано, що допомога буде посилена "суттєво".
"Україна, як сильна, демократична та суверенна держава, яка самостійно визначає своє майбутнє з євроатлантичною перспективою, має центральне значення для нашої власної безпеки. Тому ми суттєво посилимо та надійно продовжуватимемо нашу військову, цивільну та політичну підтримку України разом із нашими партнерами", - вказано в угоді.
Крім того, згідно з документом, Німеччина тісно планує співпрацювати з партнерами, щоб розробити стратегію щодо справжнього та сталого миру, під час якого Україна діятиме з позиції сили та на рівних. Така стратегія має включати "гарантії матеріальної та політичної безпеки" суверенної України.
"Ми підтримуємо перспективу вступу України до НАТО, яка була підтверджена на саміті НАТО у Вашингтоні. Ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для належного розслідування та покарання злочину агресії проти України", - зазначається у коаліційній угоді.
Крім того, ФРН зобов’язується брати участь у відновленні України. В угоді сказано й про те, що в координації з партнерами Німеччина шукає спосіб, щоб заморожені активи РФ можна було використати для надання всебічної допомоги Києву.
Про можливу участь Німеччини у миротворчих силах Європи в угоді не сказано нічого. Не згадується в документі й можливість передачі Україні зброї з дальнім радіусом дії. Лідер Соціал-демократичної партії Ларс Клінбайль відразу після представлення угоди висловив сподівання, що майбутній уряд не сперечатиметься на рахунок допомоги Україні.
Наприкінці березня бюджетний комітет Бундестагу схвалив новий пакет військової допомоги для України. Частина коштів піде на зенітні ракети для IRIS-T і Patriot, артилерійські боєприпаси, бронетехніку та дрони. Загалом на 2025 рік Німеччина виділила 3 мільярди євро для України, що доводить загальну суму фінансування до 7 мільярдів євро.
15 січня Німеччина анонсувала додаткову військову допомогу Україні. Зокрема, підтвердили постачання великої кількості артилерійських снарядів та дронів.
Також Німеччина фінансує Україні супутниковий інтернет від французької компанії Eutelsat. Це альтернатива Starlink.