Створіть баночку цитрусового сонця на своїй зимовій кухні
21 лютого американці щороку відзначають Національний день булочки з повидлом. Люблять такі й українці! Але пристрасть до самого повидла розділяють далеко не всі. А от цитрусовий мармелад, та ще й в холодний сезон, полюбляють більшість з нас! Тож приготуємо культовий мармелад, який точно оцінив би герой британського фільму про пригоди ведмедика Паддінґтона.
Приготування мармеладу – це справді найкраще взимку. І, як переконаний Паддінгтон, це чудово, коли його накладають на бутерброди! Саме тому ми приготуємо домашній мармелад, наповнений апельсиновою шкіркою, яку ви можете нарізати на потрібні вам форми та розміри.
Рецепт домашнього мармеладу з цитрусових сподобається всім. Готувати його просто. А щоб смакувало ще краще, Інформатор має для вас традиційну кулінарну пораду.
Технік приготування мармеладу багато, і багато з них складні, але кожен може освоїти цей простий рецепт за допомогою старих добрих апельсинів і крапельки терпіння. Це найпростіший і, по суті, найменш складний спосіб приготування пікантного мармеладу. Це допоможе вам пережити зиму, поки сонце не візьме верх і не повернеться до своєї роботи.
Традиційні рецепти вимагають севільських апельсинів. Та щоб імітувати унікальну гостру гіркоту Севільї, просто використовуйте поєднання апельсинів і лимона.
Апельсинові та лимонні шкірки потрібно відварювати лише один раз, але їх потрібно залишити в киплячій рідині на 12-24 години, щоб отримати якомога більше пектину. Пектин, що міститься в стінках шкірки, діє як гель, перетворюючи желе на джем. Без нього у вас був би лише густий апельсиновий сироп.
Виберіть правильний горщик. Глибина та ширина каструлі, що використовується, впливають на швидкість випаровування води, а отже, можуть різко змінити час приготування мармеладу. Для цього рецепту каструля об’ємом до 8 літрів забезпечує достатньо місця для швидшого застигання мармеладу. Якщо у вас немає такої великої каструлі, скоротіть рецепт наполовину, щоб готувати в каструлі на 4 літри.
Наріжте апельсинову шкірку як завгодно. Скибочки товщиною в 0,5 см є класичними, але ви можете зробити їх дуже тонкими або нарізати шкірку невеликими квадратиками. Це залежить від того, чи хочете ви великі, жувальні шматочки чи тонкі скибочки, які більш легко поєднуються з навколишнім желе.
І хоча багато рецептів починаються з нарізання сирої апельсинової шкірки на шматочки, цей метод спочатку варить цедру, що пом’якшує її та полегшує процес нарізання. Якщо ви віддаєте перевагу взагалі відмовитися від нарізки, ви можете використовувати кухонний комбайн, щоб подрібнити шкірку на менші шматочки неправильної форми. Вибір за вами.
Дотримуйтеся кількості цукру. Якщо вага апельсинів менша або більша за встановлену кількість, це нормально. Тільки не змінюйте кількість цукру. Хоча може виникнути спокуса зменшити його, мармелад не застигне належним чином при меншій кількості. У цьому рецепті використовується більше лимонного соку, ніж у традиційних версіях (плюс відпрацьовані цедри), і він приємно гіркуватий від апельсинових шкірок. Будьте впевнені, на смак воно буде не нудотно-солодким, а скоріше збалансованим і яскравим.
Найважливіше зауваження щодо часу: оскільки в цьому рецепті не використовується порошкоподібний пектин, час приготування може змінюватися на 30 хвилин. Натомість він покладається на пектин, який вимивається з апельсинової шкірки, а кількість і міцність пектину в кожному апельсині різна, як і більшість речей у природі. Час, необхідний для застигання мармеладу, залежатиме від того, наскільки великі апельсини та скільки пектину містить їхня шкірка.
B масло викладіть невелику кількість мармеладу на дуже холодне блюдце, залиште на 30 секунд, потім натисніть пальцем – якщо суміш зморщиться і залишить слід, то вона готова, якщо ж вона не застигла.
Порада від Інформатора: дайте мармеладу постояти 10 хвилин, перш ніж розливати його за теплими, чистими, сухими, стерилізованими банками. Мармелад можна зберігати у герметичній упаковці до 12 місяців.