Є Європі підкреслюють, що низькі ціни - це відповідь на кризу в Україні
Рада європи офіційно встановила два обмеження цін на нафтопродукти під кодом CN 2710, які походять або експортуються з Росії. Перше стосується ціни на нафтопродукти зі знижкою до сирої нафти (мазуту), їх купуватимуть не дорожче як 45 доларів США за барель. Друге обмеження - це ціна преміальних продуктів (дизель) на рівні 100 доларів США за барель.
Про це повідомляють на офіційному сайті Ради ЄС.
Рівень ліміту було встановлено в тісній співпраці з Price Cap Coalition і почне застосовуватися з 5 лютого 2023 року. Передбачено перехідний період у 55 днів для тих суден, що перевозять російські нафтопродукти, які були придбані та завантажені на судно до 5 лютого 2023 року та вивантажено до 1 квітня 2023 року.
Крім того, Рада повернеться до перегляду механізму обмеження цін на сиру нафту в середині березня. Такий перегляд цін відбуватиметься регулярно кожні два місяці.
"Перед обличчям агресивної війни Росії ЄС рішуче підтримує Україну та її народ. незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів. А також ми визнаємо невід’ємне право України на самооборону проти російської агресії", - йдеться у повідомленні пресслужби Ради ЄС.
Це рішення називають "створенням надзвичайних ринкових умов", які обмежують доходи Росії від нафти.
"Обмежувальні заходи ЄС - це відповідь на кризу в Україні", - наголосили у Раді Європи.
У січні 2023-го року в росії зафіксували значне падіння вартості нафти з рф у порівнянні з минулим роком. Цей показник обвалився у 1,7 рази. На цей час ціна експортної марки російської нафти Urals складала 49,48 доларів за барель.
Вказаний середній показник за січень зафіксували 1-го лютого. Минулого року в аналогічний період продати цю марку експортної нафти росія могли за 85,64 долари за барель. Тепер зусиль рф треба докладати майже вдвічі більше, аби заробити стільки ж.
Варто враховувати, що федеральний бюджет рф на 2023-й рік робили з урахуванням середньорічної ціни на цю нафту, встановлену в 70,10 доларів за барель. Оскільки це одна з основних галузей для росії, ігнорувати це вони просто не можуть – цифри потім зовсім не зійдуться.
Задана Мінфіном ціна на Urals, що використовується при оподаткування, вираховується агентством Argus. Вона бере до уваги не забаганки росії, а реальність – ціни на суміш у Балтійському та Чорному морях разом із ціною на страхування та фрахту.
У період з 15 грудня 2022-го року до 14 січня 2023-го ціна на нафту в росії становила 46,82 доларів за барель. Це не тільки удар по економіці росії – це взагалі нижче ліміту в 60 доларів за барель, який встановила G-7. Причиною цього всього стало набуття чинності з 5-го грудня 2022-го року європейського ембарго та стелі цін. Це при всіх криках росії, що їм байдуже.
Як повідомляв Інформатор, у кремлі заявили, що з 1-го лютого вступає в силу «відповідь рф на стелю». Російський диктатор путін вирішив, що якщо вартість обмежують, то краще взагалі не постачати. Європа на його шантаж не пристала.Експерти зазначають, що в такий спосіб він сам перекриє собі експорт повністю. У підсумку це пришвидшить падіння економіки рф.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.