У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Країни-учасниці НАТО застерігають Пекін від співпраці з москвою
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що якщо Китай вирішить надати росії зброю, то зробить історичну помилку. Він додав, що кремль уже робив відповідне звернення із цього приводу, але поки немає свідчень того, що це відбулося. Генсек запевнив, що в Альянсі уважно спостерігають за ситуацією.
Про це Столтенберг сказав у середу 5 квітня в Брюсселі, на підсумковому брифінгу засідання очільників МЗС країн-членів Альянсу. За словами генерального секретаря, міністри обговорювали стратегічне зближення Китаю та рф.
«Китай відмовляється засудити російську агресію, повторює російську пропаганду й підтримує російську економіку. Китай і росія також посилюють спільну воєнну діяльність в Індо-Тихоокеанському регіоні. Союзники по НАТО погоджуються з тим, що будь-яке надання Китаєм летальної допомоги для росії стало б історичною помилкою із серйозними наслідками», — заявив Єнс Столтенберг.
Генсек НАТО заявив також, що в разі прийняття такого рішення «наслідки будуть важкими». Однак на запитання журналістів про суть можливих контрзаходів Столтенберг відмовився повідомляти деталі. Водночас, за його словами, у Пекіні усвідомлюють, про що йдеться.
Генсек ще раз підкреслив, наскільки важливою, є єдність країн-союзників в Альянсі. Також пан Столтенберг заявив, що Китай і росія виступають проти міжнародного порядку, заснованого на правилах.
На цьому тижні відбувається державний візит президента Франції Еммануеля Макрона до КНР. Перебуваючи в Пекіні він заявив, що не в інтересах Китаю постачати зброю росії. У відповідь Пекін запевнив, що не має таких планів і засуджує постачання західної зброї в Україну.
Представник Китаю в ЄС Фу Цун заявив, що Китай не підтримує війну росії в Україні, не визнає анексію Криму та інших українських територій і не постачає росії зброю. За його словами, «дружба без обмежень» — це не що інше, як риторика. Водночас, за словами посла, Китай не засуджує війну, тому що «розуміє звинувачення росії на адресу НАТО». На думку Пекіна, «справжні причини» складніші, ніж кажуть західні чиновники.
Україна та Захід стурбовані можливим ширшим втручанням Китаю в російсько-українську війну. Напередодні візиту лідера КНР Сі Цзіньпіна до москви, США повідомляли, що існують серйозні ризики щодо того, що Піднебесна прийме рішення постачати до росії озброєння. На зустрічі Сі Цзіньпінь та вождь росіян володимир путін зробили спільну заяву, у якій проголошували «нову еру» в стосунках та «зміни, яких не було впродовж століття». Однак поки не було чітких свідчень щодо того, що росія отримає від Китаю летальну зброю.
Інформатор також писав про те, що Блінкен хоче подякувати путіну за вступ Фінляндії до НАТО. Ми також повідомляли, що члени НАТО мають намір затвердити багаторічну програму допомоги України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.