Людству вкотре пропонують перейти на календар з 13-ма місяцями

В такому календарі кожен місяць має рівно 28 днів.

Календар, свята
Возитися з календарями - справа не нова.

Перспектива отримати календар з 13-а місяцями - кожен по 28 днів - замайоріла перед людством після Першої світової війни. Однак тоді цього так і не сталось. Вчені знову повернулись до цієї ідеї вже зараз. 

Возитися з календарями - справа не нова. Протягом історії різні мислителі та інституції робили спроби створити альтернативні домовленості з цього приводу. Наприклад, у 45 році до нашої ери Юлій Цезар додав високосні дні - один додатковий день кожні чотири роки - до громіздкого та складного римського календаря. Ця нова версія юліанського календаря спиралася на астрологічні розрахунки, які передбачали, що рік - час від весняного до весняного рівнодення - займає 365 днів, пише Iflscience.

Приблизно через 1500 років цей календар був замінений Папою Григорієм XIII, який запровадив григоріанську систему, що діє й дотепер. Але навіть коли світ протягом століть поступово прийняв цей новий календар, розробка версій з різними конфігураціями днів не зупинилась. Так, в першій половині XX століття була запропонована нова ідея.

Чим 13 місяців краще за 12

Ідею 13-місячного календаря вперше розробив французький філософ, математик і письменник Огюст Конт у 1849 році. Це передбачало розподіл календаря на 354 дні на рік. Кожен місяць мав би 28 днів, що дозволило б розподілити їх на чотири точні тижні. Ідея цього календаря стала відомою як "позитивістська", але особливої популярності не отримала. Проте інтерес до неї не зник.

На початку минулого століття англієць на ім’я Мозес Котсворт переглянув 13-місячний календар, позбавив його заплутаних назв і перепакував, додавши місяць під назвою Sol. Цей новий план був сприйнятий з більшим ентузіазмом, особливо в Америці, де він став відомий як план Істмена. Потім, у 1923 році, Ліга Націй провела спеціальний комітет з розслідування реформи календаря, вже більш серйозно поставившись до 13-місячної системи.

Охайність 13-місячного календаря здавалася тоді досить привабливою. Цей план назвали Міжнародним фіксованим календарем або IFC. Це означало, що кожен місяць починався в неділю і закінчувався в суботу. Тобто, в цьому випадку простіше було б вираховувати, на який день припадає конкретна дата. 

Нещасливе число 13?

Поборники нової версії календаря сподівалися, що він об’єднає людей. Однак, цього не сталось. Євреї та американці висловили переживання, що новий календар "проковтне" вже існуєчі важливі дні і дати. Крім того, той факт, що 13 не можна поділити без дробів, міг спричинити усілякі проблеми. Зрештою, поштовх до 13-місячного календаря втратив оберти в 1930-х роках. Проте досі існують його численні прихильники, котрі виступають за впровадження нової системи. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube