Люди забувають мити це місце: експеримент медиків показав, через що бувають висипання на шкірі

Бабусі знову були прави, коли казали, як треба приймати душ

Здоров'я, шкіра, душ
Хочеш бути здоровим – слухай бабусю!

Мікробіом нашої шкіри складається з корисних та шкідливих мікробів. Коли баланс зміщується в бік шкідливих, це може призвести до таких захворювань, як екзема та акне. Вчені виявили, що під час миття люди, як правило, пропускають кілька ключових зон. В результаті їхній мікробіом стає менш здоровим. Особливу увагу дослідники приділили "важкодоступним" ділянкам між пальцями, за вухами та навколо пупка. 

Чому важливо мити за вухами та в пупку.
Навряд чи ви про це думали: чому важливо мити за вухами та довколо пупка.

Команда з університету Джорджа Вашингтона досліджувала мікробіом шкіри - тобто мікроорганізми, котрі живуть на шкірі людей. Одним словом, те, що назвали "гіпотезою бабусі", йдеться в матеріалі Iflscience.

Так, професор біостатистики Кейт Крендалл сказав, що його бабуся завжди казала йому "чистити за вухами, між пальцями ніг і в пупку". Він припустив, що саме ці ділянки шкіри здатні утримувати різні типи бактерій та поширювати їх далі через недбалість під час миття.

Хід та результати досліду

Під час дослідження 129 аспірантів зібрали зразки з литок і передпліч, за вухами, між пальцями ніг і в пупках. Тих самих студентів навчили секвенувати ДНК у цих зразках шкіри, порівнюючи жирні та занедбані ділянки зі зразками, взятими з сухих, чистіших ділянок.

Звичайно, бабуся мала рацію: зони, які регулярно прибиралися, мали набагато більш різноманітний мікробіом та здоровішу шкіру, ніж занедбані ділянки.

"Суха шкіра передпліч та литок була більш рівною, насиченою та функціонально відмінною, ніж сальна за вухами й волога в пупку та між пальцями ніг", - написала команда у своєму дослідженні, поточнивши, що результати включають етнічну й расову різноманітність піддослідних.

Взаємозв’язок між здоров’ям мікробіома та здоров’ям людини все ще є областю, яка потребує додаткових досліджень, резюмували вчені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube