Ситуація контрольована, але досить важка
На Вінничині продовжується розповсюдження вірусу, який викликає "хворобу Боткіна", - гепатиту А. Станом на четвер, 2 листопада, в лікарнях перебувають вже 111 осіб, серед них 22 дитини. За добу кількість захворілих зросла на 15 нових випадків.
Про це повідомила заступниця директорки департаменту охорони здоровʼя та реабілітації Вінницької ОВА Тетяна Бондаренко в коментарі "Суспільному". Вона наголошує на тому, що небезпека не минула, а хвороба й надалі розповсюджується регіоном.
Так, наразі 111 людей, з них 22 дитини, вже госпіталізовані з підтвердженим діагнозом. Вони перебувають на лікуванні під наглядом медиків.
Ще 6 осіб також перебувають під наглядом, однак поки що уникають шпиталізації. Їхній діагноз чекає на підтвердження. За добу зафіксували 15 нових випадків захворювання.
Окрім Вінничини, захворювання виявлено вже й на сусідній Івано-Франківщині. Там відомо про 7 хворих, з яких 3 - діти.
Нагадаємо, що спалах вірусного гепатиту А ("хвороба Боткіна") був зафіксований у Вінницькій області ще 16 жовтня. Станом на зараз загалом вже були виявлені понад 200 випадків. Частина пацієнтів одужали, інші ж залишаються на лікуванні.
Медики поки що не можуть зупинити розповсюдження заразної хвороби, яка вже виявляється в сусідніх регіонах. На Вінничині масово закривають школи та дитсадки, перевіряють місця громадського харчування та ринки, скасовують розважальні масові заходи тощо.
Скоріше за все, причиною початку епідемії стала погана вода з автоматів. В свою чергу, є припущення, що її забруднення - наслідок підриву росіянами Каховської ГЕС.
"Однозначно мова йде про спалах. І ми вже бачимо, що цей спалах локалізується не лише у самому місті Вінниця, але точно й також за рахунок контактів поширюється на найближчі населені пункти", - заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін в етері телемарафону від 30 жовтня.
Гепатит А, відомий також як хвороба Боткіна, є гострим вірусним захворюванням. Воно вражає печінку. При відсутності або несвоєчасності лікування хвороба може привести до тяжких наслідків, аж до інвалідизації та смерті.
Цей вірус передається через їжу, воду та контакти з вже інфікованими людьми. Серед основних симптомів: пожовтіння очей та шкіри, втрата апетиту, розлади шлунку, біль в животі, зміна кольору сечі тощо. Після того, як людина перехворіє, вона отримує пожиттєвий імунітет до гепатиту А.
Втім, не варто чекати, коли ви отримаєте цей самий природній імунітет. Слід не забувати, що ніяких ліків від хвороби Боткіна не існує. Все лікування є симптоматичним і зводиться до полегшення симптомів у надії, що організм сам переборе вірус.
Найкращим способом уникнути гепатиту А є вакцинація. Препарати добре допомагають, вони є в Україні в кожному регіоні (окрім тимчасово окупованих територій) та є безкоштовними для громадян.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.