Підліток винайшов мило для лікування раку шкіри: вченим довелося розщедритися на гроші

Хлопець розкрив рецептуру свого винаходу.

Вчені, дослідження, наука
Виявилось, нічого складного, але як розумно!

В США нагороду "Найкращий молодий вчений" отримав 14-річний підліток, який винайшов мило для хворих на онкологію шкіри. Хлопець став переможцем конкурсу Young Scientist Challenge зі своїм винаходлм - шматком мила для лікування раку шкіри. 

Учень 9-го класу середньої школи в Аннандейлі Геман Бекеле протягом останніх чотирьох місяців змагався з дев’ятьма іншими фіналістами за почесне звання юного винахідника. Окрім титулу переможець отримав грошовий приз у розмірі $25 тисяч. 

Хлопець зізнався, що завжди цікавився біологією та технологіями.
Хлопець зізнався, що завжди цікавився біологією та технологіями.

Також він зізнався, вірить - саме молоді вчені змінять світ на краще! Це й мотивувало його прийняти участь в конкурсі, йдеться в публікації Iflscience.com.

Школярів об’єднали з наставниками-вченими, які допомогли їм розробити свою концепцію в прототип. Пізніше їхню роботу оцінили в серії завдань, включаючи презентацію винаходу. Серед заявок також були рукавичка для виявлення епілепсії та недорогий електронний брайлівський дисплей. 

Хлопець розкрив фармацевтичну рецептуру мила. Протягом наступних п’яти років Бекеле сподівається удосконалити свій винахід і створити некомерційну організацію для розповсюдження недорогого мила там, де воно найбільше потрібно. 

"Я зробив це мило, змішавши звичайне медичне мило із співвідношенням 50/30/20 саліцилової кислоти, гліколевої кислоти та третиноїну. Воно вивільняє у вашу шкіру рецептори, подібні до плати. Ці рецептори закріплюються на клітинах, що реактивують їх. Реактивовані ж клітини об’єднуються з іншими клітинами - вже для боротьби з інфікованими", - пояснив юний автор винаходу.

 Впевнена презентація молодого вченого!

Меланома є найпоширенішою формою раку в США, тож переміг саме винахід, пов'язаний із її лікуванням. Наголосимо, що за умови, якщо ви маєте велику кількість невусів (родимок), варто перевірити їх у дерматолога. Обов'язкової перевірки потребують пацієнти з родимками, більшими за 6 мм, якщо їх більше 8. 

Перевіряйте родимки, особливо, коли їх у вас багато.
Перевіряйте власні родимки, особливо, коли їх у вас багато.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube