Лукашенко заявив, що Захід бажає втягнути Білорусь у військові розбірки

Читать на русском

У Білорусі стверджують, що освоїли ядерну зброю і готові її застосувати: названо умову

Читать на русском
Олександр Лукашенко, Ядерний вибух
Лукашенко продовжив пропагандистську кампанію проти Заходу та України, заявивши, що Білорусь нібито хочуть втягнути у війну

У Білорусі стверджують, що освоїли ядерну зброю і готові її застосувати: названо умову

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко продовжує спільну з Росією кампанію проти Заходу та України. Фейки про концентрацію військ України та НАТО біля кордонів Білорусі він чергує із погрозами. Лукашенко вважає, що Заходу "просто не терпиться" втягнути Білорусь у військові розбірки.

Про це диктатор заявив 2 липня на зустрічі з головою Державної думи Росії В'ячеславом Володіним, пише "Белта". Він вважає, що у Росії та Білорусі багато спільних питань з безпеки, які "потрібно вирішувати".

"Думаю, ви в темі і бачите, що відбувається навколо Білорусі. Нас втягнути в розбірки їм просто не терпиться. Для того, щоб розтягнути нас по цьому кордону, унеможливити наш опір і довести ескалацію до такого ступеня, що весь світ здригнеться. Дуже серйозна ситуація, і розслаблятися нам у жодному разі не можна", - наголосив Лукашенко.

Цим словам Лукашенка передувала войовнича заява першого заступника міністра оборони Білорусі, начальника генштабу Павла Муравейка. У неділю, 30 червня, він заявив про можливість застосування тактичної ядерної зброї у разі загрози "суверенітету" та "незалежності" Білорусі, нагадавши, що армія країни "навчалася поводитися з ядерною зброєю". Муравейко зазначив, що поблизу білоруських кордонів блок НАТО та США нібито проводять чотири операції. 

"Сьогодні поблизу наших кордонів розташовано 10 батальйонних тактичних груп НАТО загальною чисельністю понад 20 тисяч осіб. З них шість  – це американські", – зазначив начальник Генштабу РБ.

Світ здригнеться: Лукашенко заявив, що Заход бажає втягнути Білорусь у військові розбірки, а його міністр пригрозив НАТО ядерною зброєю 1

Також у цьому контексті він згадав про Польщу, яка нібито намагається завадити Білорусі стати повноправним членом Шанхайської організації співробітництва, і, крім того, нібито "спровокувала кризу" на білорусько-польському кордоні, через яку з боку Білорусі до Польщі потрапляють нелегальні мігранти.

Нагадаємо, своєї ядерної зброї Білорусь не має, але 2023 року на її території Росія почала розміщувати свої ядерні заряди, а 2024-го року країна-агресор РФ залучила Білорусь до участі у спільних навчаннях із застосування ядерної зброї. 

Інформаційна кампанія Білорусі проти України

У Міністерстві оборони Білорусі заявили про нібито зростання напруги на кордоні з Україною та можливий напад. Такі заяви базуються на тому, що Україна стягує до кордону війська, озброєння та техніку, а ще посилює рубежі. У Білорусі переконані, що "українські диверсанти хочуть проникнути" на їхню територію. До розгону цієї дезінформації долучилась Росія. Російські ЗМІ та воєнкори закидають, що Україна хоче "ліквідувати Лукашенка".

У Білорусі перед цими вкидами розпочалася перевірка боєздатності військових формувань на території Гомельської та Брестської областей, які знаходяться на кордоні з Україною. Вона охоплювала з'єднання й частини Збройних сил, ракетні війська та артилерію, війська ППО та ВПС. 

Також напочатку червня Російська Федерація розпочала другий етап тактичних ядерних навчань. Йдеться про розгортання військових з'єднань РФ на території Білорусі. Кремль заявив, що ядерні навчання відбуваються за наказом Путіна у зв'язку з "провокаційними заявами та погрозами деяких західних офіційних осіб проти Російської Федерації".

Реакція України на російські фейки

Україна відкидає всі звинувачення російської та білоруської пропаганди щодо "підготовки до вторгнення до Білорусі". Зокрема керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко попередив, що Росія розгорнула інформаційну кампанію щодо ситуації на кордоні з Білоруссю і створює дезінформаційні вкиди, які поширюють білоруські прикордонники. Він зазначив, що реальна загроза походить якраз з Білорусі, де присутні російські диверсійно-розвідувальні групи.

Речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко додав, що всі заяви білоруської сторони є просто маніпуляцією та інформаційними вкидами. Їх основна мета – перекласти відповідальність за свої дії на Україну. Тому припиняти будівництво фортифікацій та стягування військ на кордон Україна не буде попри "стурбованість" Білорусі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.