Літак вагнерівців розбився в Малі за місяць після смерті Пригожина: що відомо

Група Вагнера довгий час працювала в Африці, де вони займались розбійним промислом - Новини Світу

Розбитий Іл-76, Малі
Вагнерівці долітались. Фото: очевидці подій

Військово-транспортний літак Іл-76 розбився в Малі. Цю інформацію почали поширювати малійські медіа 23 вересня. За їх припущенням, борт міг належати ПВК "Вагнер". 

Про це повідомляє малійський новинний портал Malijet. Африканські журналісти зазначають, що це був транспортний літак Іл-76. Він розбився під час заходу на посадку в аеропорту міста Гао. 

Російські пропагандисти вже відреагували на ситуацію. Вони кажуть, що борт міг належати білоруській вантажній авіакомпанії Rubystar Airways. Ця компанія вже потрапляла у міжнародні скандали. Як стало відомо з розслідування репортерів Центру з дослідження корупції та організованої злочинності й Балканської мережі журналістики розслідувань, авіакомпанія Ruby Star постачала зброю з країн Східної Європи для бойовиків Сирії.

Місце катастрофи
Місце катастрофи

Білоруська авіакомпанія Ruby Star здійснювала транспортування зброї з Болгарії, Чехії та Сербії до Саудівської Аравії та ОАЕ. Загалом, за даними журналістів, за рік авіатранспортна компанія здійснила щонайменше 19 рейсів на Близький Схід. Національне митне агентство Болгарії та Директорат цивільної авіації Сербії підтвердили перевезення зброї.  На момент 2018 року компанія Ruby Star експлуатувала 6 транспортних літаків Іл-76. 

Уламки літака Іл-76
Уламки літака Іл-76

Цілком ймовірно, що вагнерівці, які теж зараз знаходяться в Білорусі, могли користуватись послугами цієї компанії та переправляти зброю і найманців до Африки. Також вони могли використовувати літаки, аби відправлятись на ротацію в головний табір ПВК у селі Цель під Осиповичами в Білорусі. 

Літак впав в Малі
Літак впав в Малі

Загибель керівництва ПВК "Вагнер"

Рівно місяць тому, 23 серпня, стало відомо, що у Тверській області зазнав катастрофи літак з номером борту "RA-02795". Він належав ватажку російської ПВК "Вагнер" Євгену Пригожину. Сам він, згідно з польотним листом, був на борту літака. 

Потім повідомлялось, що особи всіх 10 загиблих під час авіакатастрофи було встановлено. Вони відповідають списку, заявленому в польотному листі. Про це 27 серпня повідомив Слідчий комітет рф. Таким чином, СК офіційно визнав загибель ватажка ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина, а також Дмитра Уткіна - одного з головних командирів організації, який фактично і був одним з її засновником. 

Також Інститут вивчення війни писав, що ПВК "Вагнер" залишає свої позиції у Сирії. Це продовжує відбуватися після смерті їхнього ватажка Євгена Пригожина. Цим може скористатися Іран, щоб розширити контроль над регіоном. Зазначається, що вагнерівці виконують ультиматум міноборони рф.

Африка стала останнім місцем, де побував Пригожин перед своєю смертю. Напередодні катастрофи з його літаком, він був змушений повернутися до росії, бо у Кремлі йому штучно створили умови, які повністю знищували логістику бойовиків. Лідер найманців повернувся з Африки до росії, щоб їх вирішити. Це стало його останнім рейсом. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube