"Листи щастя" від військових адміністрацій: правоохоронці розкрили нову схему шахраїв

Читать на русском

Ні Коваленко, ні Лисак, ні Синєгубов не збирають пожертв з людей - бланки ОВА та підписи підробляють аферисти

Читать на русском
Шахрайські листи, поліцейський
Поліція просить повідомляти про випадки шахрайства, адже очільники ОВА не мають права збирати пожертви

Ні Коваленко, ні Лисак, ні Синєгубов не збирають пожертв з людей - бланки ОВА та підписи підробляють аферисти

Українцям все частіше стали надходити "листи щастя" від нібито голів військових адміністрацій з проханням пожертвувати кошти на ЗСУ. Вони можуть бути електронними або ж на бланках з державним штампом у поштовій скриньці. Але ці бланки й печатки - підроблені, як і підписи керівників ОВА. Поліція просить повідомляти про цю нову схему шахрайства.

Таке попередження з'явилось у Telegram-каналі МВС. Шахраї знахабніли настільки, що шлють листи і незаможним людям, і бізнесменам, і навіть керівникам районних адміністрацій - адже розпорядження начальства ті ослухатися не зможуть.  

"Обласна військова адміністрація звертається з проханням надати фінансову допомогу для придбання військово обладнання та амуніції для ЗСУ", - приблизно так починається кожен лист. 

У кожній області ставлять прізвище і підпис свого керівника: у Київській області - Руслана Кравченка, в Харківській - Олега Синєгубова, Дніпропетровській - Сергія Лисака. Але поліція наголошує: ні ці, ні інші голови військових адміністрацій України ні у кого нічого не просять. Вони є державними службовцями та не збирають пожертв з людей на фліски, дрони, автомобілі чи щось інше. Усі такі листи є фейковими. 

"Шахраї використовують різні канали комунікації. Наприклад, розсилають листи від імені очільника ОВА керівникам РВА чи підприємцям, телефонують від імені голів ОВА. У цих повідомленнях закликають задонатити на потреби Сил безпеки та оборони України. При чому, часто називають конкретний підрозділ, на потреби якого ніби-то необхідно зібрати кошти, перелік обладнання", - пишуть у поліції. 

Людей просять завжди перевіряти достовірність усіх звернень від ОВА чи інших державних установ за контактами, вказаними на офіційних ресурсах. Якщо хтось такі листи щастя вже отримав - поліція просить повідомити. 

На чому наживаються аферисти

У воєнний час шахраїв не стає менше, вони використовують довірливих людей, не гребуючи нічим. Їм не соромно виманювати кошти у переселенців, які втратили свої домівки через війну. Обіцяють надати вигідні кредити на тривалий час - але просять наперед заплатити відсоток. І грошей людина не отримує. Нещодавно таку контору викрили у Києві. 

Аферисти крадуть гроші з наших карток або ж обіцяють переоформити SIM-карту - а самі списують ваші кошти з банківського рахунку до своєї кишені. Вони різними способами  виманюють кошти у родичів загиблих та торгують гуманітаркою. Обіцяють знайти вам роботу за невелику винагороду або ж гарантують, що вас візьмуть на престижну посаду - а це вже коштувати дорожче. 

Шахрайських схем з початком війни побільшало. Для аферистів неспокійні часи є золотити для наживи. А людям слід бути пильними, щоб не втрапити до них на гачок, наголошують у поліції. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.