Лідери ЄЄ не змогли домовитися щодо відправки військ в Україну

Франція та Велика Британія підтримали ідею введення миротворчого контингенту, але за умови участі США

миротворці в україні
Лідери не висунули жодних нових спільних ідей

Президент Франції Еммануель Макрон організував екстрену зустріч із лідерами ЄС після оголошення США про початок переговорів із Росією щодо припинення війни в Україні без участі Європи та Києва. Але, попри тривалі дискусії, європейські лідери не змогли досягти консенсусу з ключових питань. Зокрема щодо відправки військ до України та гарантій безпеки.

Про це пише Politico. За даними видання, екстрена зустріч лідерів Європи у Парижі, яка тривала 3,5 години, стала "повним розчаруванням".

"Ми розуміємо, що такі зустрічі не закінчуються ухваленням рішень", - сказав після переговорів прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.

Лідери не висунули жодних нових спільних ідей, натомість сперечалися про відправку військ в Україну та знову говорили банальності на кшталт допомоги Києву та збільшення витрат на оборону, пише видання. Президент США Дональд Трамп виключив можливість відправки американських військ та надання Україні членства в НАТО, залишивши питання гарантій безпеки на розсуд європейських країн. США також направили європейським союзникам по НАТО анкету з проханням визначити їхні можливості для підтримки мирної угоди, однак консенсусу досягнуто не було.

Франція та Велика Британія підтримали ідею введення миротворчого контингенту, але за умови участі США. Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер наголосив, що США повинні виступити "оплотом" для стримування Росії. Однак Польща, яка є прифронтовою державою та одним із найближчих союзників України, а також має одну з найбільших армій у Європі, відмовилася від відправки своїх військ.

"Ми не плануємо відправляти польських солдатів в Україну", - сказав Туск у Варшаві перед вильотом до Парижа.

"Польща просто не має додаткового потенціалу для відправки військ в Україну", - заявив високопоставлений польський чиновник на умовах анонімності.

Він зазначив, що країна має довгі кордони з російським ексклавом Калінінградом і союзною з Росією Білоруссю, які потребують посилення польськими військами.

"Французи далеко, тому вони можуть відправити солдатів в Україну; ми близько, тому не можемо", - сказав польський високопосадовець.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц підкреслив, що будь-які дебати щодо відправки миротворців є "повністю передчасними" та "дуже недоречними". Прем’єр-міністрка Данії Метте Фредеріксен також зазначила, що перед відправкою військ необхідно прояснити "багато-багато моментів", оскільки йдеться про безпеку наших чоловіків і жінок.

Миротворці в Україні

Європа таємно працює над планом відправки військ в Україну для того, щоб гарантувати безпеку після військового конфлікту, пише The Associated Press. Переговори про відправку військ відбуваються цілком таємно. Очолюють цю ініціативу Велика Британія та Франція, хоча конкретні деталі поки залишаються невідомими. Учасники переговорів намагаються уникати зайвої публічності, щоб не дати правителю Росії Володимиру Путіну можливість використати таємні перемовини у своїх інтересах, якщо він все ж погодиться на переговори про припинення війни, яку розв’язав три роки тому.

Потенційний розмір контингенту визначатиметься деталями мирної угоди між Україною та РФ. Зеленський наполягає на залученні не менше 100-150 тисяч військових. У ЗМІ також згадується варіант із 30-40 тисячами бійців, але жодні цифри офіційно не підтверджені. Окрім цього, Україна вимагає не лише наземних військ, а й авіаційної підтримки.

Водночас голова Бюро національної безпеки Польщі, генерал Даріуш Луковський 17 лютого заявив, що Європі не вистачить миротворців для відправки в Україну. Особливо, якщо йдеться про контингент у розмірі 100 тисяч військових.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube