За даними міністра оборони Латвії, зараз обговорюють передачу не тільки протиповітряної оборони, але й доволі широкого спектру різних систем ППО
Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс оголосив про готовність уряду передати Україні ППО малої дальності. Окрім протиповітряних систем безпеки, країна обговорює можливості поставок Україні доволі широкого спектру різних систем. Йдеться про багаторівневий підхід у військовій допомозі.
Відповідну заяву посадовець зробив 22 квітня. За словами Спрудса, є держави, що мають Patriot, і є держави, в яких їх немає.
"Але мовиться не тільки про Patriot. Вони, звичайно, дуже важливі, на цьому також наголосили наші українські партнери. Однак, якщо ми говоримо про протиповітряну оборону, то доволі широкий спектр різних систем", - зазначив міністр.
Посадовець підкреслив, що Латвія готова зробити свій внесок у ППО України. При цьому, цей підхід буде багаторівневим.
"Ми говоримо про багаторівневий підхід, так що, звичайно, це буде протиповітряна оборона малої дальності", — додав Спрудс.
Згідно з довгостроковою безпековою угодою, яку Латвія і Україна підписала 11 квітня, ЗСУ надаватиметься військова допомога на 0,25% ВВП Латвії щороку. Крім того, Латвія бере на себе 10-річні зобов’язання щодо підтримки України в кіберзахисті, розмінуванні, безпілотних технологіях та безумовно сприятиме вступу України до ЄС і НАТО.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський також був з візитом з метою зміцнення української ППО у Литві. Він провів перемовини з очільниками держав-партнерів та брав участь у саміті ініціативи трьох морів, або Тримор'я.
Тримор'я - це ініціатива трьох морів, також відома як Ініціатива Балтійського, Адріатичного, Чорного морів, - міжнародна економічна та інфраструктурна ініціатива, що об'єднує 12 країн Європейського Союзу, розташованих поблизу Балтійського, Чорного й Адріатичного морів, та Україну. Ініціатива спрямована на створення регіонального діалогу з різних питань, що стосуються країн-членів. Перший саміт відбувся в Дубровнику у 2016 році. На сьомому саміті в Ризі 20 червня 2022 року Україна отримала статус партнера-учасника, де-факто ставши учасницею цієї ініціативи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.