"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
У Литві президент України проведе перемовини із главами держав-партнерів
Президент України Володимир Зеленський 11 квітня прибув до Литви для перемовин із главами держав-партнерів. Тут він візьме участь у саміті ініціативи трьох морів, або Тримор'я. Основна мета поїздки - зробити все для зміцнення нашої ППО, та забезбечення нагальних потреб української армії.
Про це глава держави написав на своїй сторінці у Telegram. Він зазначив, що у нього в цей день заплановані важливі зустрічі та підписання нової двосторонньої безпекової угоди.
"Головне зараз – зробити все для зміцнення нашої ППО, забезпечення нагальних потреб Сил оборони України, а також консолідації міжнародної підтримки, щоб ми могли подолати російський терор. Російське зло – це загроза не лише для України, а й для кожного народу, що межує з Росією, та всіх, хто цінує міжнародне право", - написав президент.
Це ініціатива трьох морів, також відома як Ініціатива Балтійського, Адріатичного, Чорного морів, або Тримор'я - міжнародна економічна та інфраструктурна ініціатива, що об'єднує 12 країн Європейського Союзу а Україну, розташованих поблизу Балтійського, Чорного й Адріатичного морів. Ініціатива спрямована на створення регіонального діалогу з різних питань, що стосуються країн-членів. Перший саміт відбувся в Дубровнику у 2016 році. На сьомому саміті в Ризі 20 червня 2022 року Україна отримала статус партнера-учасника, де-факто ставши учасницею цієї ініціативи.
Ще на початку лютого цього року Литва передала Україні чергову партію військової допомоги з системами детонації та пострілами до гранатометів. Зокрема, до пакета допомоги увійшла понад тисяча пострілів до шведського ручного протитанкового гранатомета "Карл Густав". Також українцям передали системи дистанційної детонації RISE-1.
Також Литва зацікавлена співпрацювати з Україною в галузі оборони. Зокрема, йдеться про спільні дослідження та розробки у сфері оборонної промисловості. Київ та Вільнюс розвивають партнерство в цьому напрямку.
Нагадаємо, що Литва, в рамках підтримки України, планує закупити близько 3000 FPV-дронів місцевого виробництва. Очікується, що безпілотники будуть передані українським військовим уже цього року. Це стане суттєвим доповненням до вже наданої допомоги, яка перевищила 1 мільярд євро, половина з якої - військова. 11 квітня Зеленський відреагував на масовану атаку, яку влаштувала Росія в ніч на четвер. Він повідомив, що ворог загалом запустив понад 40 ракет та ще приблизно скільки ж "Шахедів", збити з них вдалося лише частину. Тому очільник держави закликав наших партнерів надати Україні більше систем ППО та не заплющувати очі на російський терор.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.