Україна і Латвія підписали довгострокову безпекову угоду: яку підтримку отримає наша держава

Латвія стала дев'ятою країною, з якою Україна підписала двосторонню безпекову угоду

Угода України та Латвії
Угоду підписали президенти України та Латвії

Україна та Латвія підписали двосторонню безпекову угоду. Рига буде надавати Києву військову допомогу на 0,25% ВВП щороку. Також держава допомагатиме, зокрема, у розмінуванні, безпілотних технологіях та у питання вступу в НАТО.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський. Він разом з президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом поставили підписи під двосторонньою безпековою угодою між країнами.

Згідно з угодою, Латвія надаватиме Україні військову допомогу на 0,25% ВВП щороку. Крім того, Латвія бере на себе 10-річні зобов’язання щодо підтримки України в кіберзахисті, розмінуванні, безпілотних технологіях та безумовно сприятиме вступу України до ЄС і НАТО.

"Дякую дружній Латвії! Це саме та конкретика й прогнозованість, якої потребує наша боротьба за свободу та незалежність", - заявив Зеленський.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак додав, що це вже 9 країна, з якою Україна підписала таку угоду. Першою була Велика Британія, пізніше були укладені угоди з Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами та Фінляндією.

Візит Зеленського до Литви та зустрічі з партнерами

Президент України Володимир Зеленський 11 квітня прибув до Литви для перемовин з очільниками держав-партнерів. Повідомлялося, що президент візьме участь у саміті ініціативи трьох морів, або Тримор'я. Основна мета поїздки - зробити все для зміцнення нашої ППО, та забезпечення нагальних потреб української армії.

Тримор'я - це ініціатива трьох морів, також відома як Ініціатива Балтійського, Адріатичного, Чорного морів, - міжнародна економічна та інфраструктурна ініціатива, що об'єднує 12 країн Європейського Союзу, розташованих поблизу Балтійського, Чорного й Адріатичного морів, та Україну. Ініціатива спрямована на створення регіонального діалогу з різних питань, що стосуються країн-членів. Перший саміт відбувся в Дубровнику у 2016 році. На сьомому саміті в Ризі 20 червня 2022 року Україна отримала статус партнера-учасника, де-факто ставши учасницею цієї ініціативи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube