Україна і Латвія підписали довгострокову безпекову угоду: яку підтримку отримає наша держава

Читать на русском

Латвія стала дев'ятою країною, з якою Україна підписала двосторонню безпекову угоду

Читать на русском
Угода України та Латвії
Угоду підписали президенти України та Латвії

Латвія стала дев'ятою країною, з якою Україна підписала двосторонню безпекову угоду

Україна та Латвія підписали двосторонню безпекову угоду. Рига буде надавати Києву військову допомогу на 0,25% ВВП щороку. Також держава допомагатиме, зокрема, у розмінуванні, безпілотних технологіях та у питання вступу в НАТО.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський. Він разом з президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом поставили підписи під двосторонньою безпековою угодою між країнами.

Згідно з угодою, Латвія надаватиме Україні військову допомогу на 0,25% ВВП щороку. Крім того, Латвія бере на себе 10-річні зобов’язання щодо підтримки України в кіберзахисті, розмінуванні, безпілотних технологіях та безумовно сприятиме вступу України до ЄС і НАТО.

"Дякую дружній Латвії! Це саме та конкретика й прогнозованість, якої потребує наша боротьба за свободу та незалежність", - заявив Зеленський.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак додав, що це вже 9 країна, з якою Україна підписала таку угоду. Першою була Велика Британія, пізніше були укладені угоди з Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами та Фінляндією.

Візит Зеленського до Литви та зустрічі з партнерами

Президент України Володимир Зеленський 11 квітня прибув до Литви для перемовин з очільниками держав-партнерів. Повідомлялося, що президент візьме участь у саміті ініціативи трьох морів, або Тримор'я. Основна мета поїздки - зробити все для зміцнення нашої ППО, та забезпечення нагальних потреб української армії.

Тримор'я - це ініціатива трьох морів, також відома як Ініціатива Балтійського, Адріатичного, Чорного морів, - міжнародна економічна та інфраструктурна ініціатива, що об'єднує 12 країн Європейського Союзу, розташованих поблизу Балтійського, Чорного й Адріатичного морів, та Україну. Ініціатива спрямована на створення регіонального діалогу з різних питань, що стосуються країн-членів. Перший саміт відбувся в Дубровнику у 2016 році. На сьомому саміті в Ризі 20 червня 2022 року Україна отримала статус партнера-учасника, де-факто ставши учасницею цієї ініціативи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.