Курс валют в Україні на 2 травня: долар не змінився, євро подорожчав

Долар тримається на рівні 36,56 гривні

Курс валют в Україні
Євро додав у ціні 13 копійок і коштує 40,26 гривні

На вівторок, 2 травня, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 гривні. Він залишився незмінним. Вартість євро зупинилася на рівні 40,26 гривні. 

Про це свідчать дані на сайті регулятора. Порівняно з попереднім банківським днем євро виріс у ціні на 13 копійок. 

Курси валют НБУ станом на 2 травня:

  • 1 долар — 36,56
  • 1 євро — 40,26
  • 1 польський злотий — 8,75
  • 1 швейцарський франк — 40,95
  • 1 юань — 5,28.

Вартість євро та долара станом на 2 травня
Вартість євро та долара станом на 2 травня

Чого очікувати від долара у травні

У травні на готівковому ринку спостерігатимуться певні коливання валютного курсу. Водночас суттєвої девальвації гривні не очікується. Про це "Фактам ICTV" розповів кандидат економічних наук, незалежний експерт Олександр Хмелевський. Іноземні кредити та гранти надходять в Україну регулярно та в запланованих обсягах. Тому наразі загрози для девальвації безготівкової гривні немає. Однак у травні експорті надходження можуть скоротитися. По-перше, це пов’язано з частими блокуваннями рф Чорноморської зернової ініціативи, а також із погрозами росіян вийти з угоди.

"18 травня закінчується термін дії зернового коридору. Якщо угоду не буде продовжено, це призведе до скорочення українського експорту та, відповідно, валютних надходжень. У результаті Нацбанк буде змушений збільшити продаж валюти, що може призвести до певного зниження валютних резервів", – сказав Хмелевський.

По-друге, до певного скорочення експорту та валютних надходжень також можуть призвести проблеми з вивезенням української аграрної продукції в країни ЄС, адже Єврокомісія з травня забороняє імпорт української пшениці, кукурудзи, ріпаку, соняшнику та олії. Серед інших загроз щодо стабільності валютного курсу Хмелевський також вказує активізацію бойових дій і збільшення російських ударів по українських промислових та інфраструктурних об’єктах, а також житлових будинках.

Водночас попри негативні фактори, за прогнозами Хмелевського, Нацбанку вдасться в травні забезпечити стабільність безготівкового курсу гривні. Що ж до готівкової гривні, то її курс у квітні коливався в межах 37-38,3 грн за долар. За підсумками місяця курс практично не змінився. Також із 21 квітня Нацбанк розширив можливості банків щодо продажу готівкової валюти населенню – якщо раніше банки мали право продавати її лише в розмірі 100% від купівлі, то тепер вони зможуть продавати валюту в розмірі 120% від купівлі. Це може призвести до збільшення обсягів продажу готівкової валюти. Проте зараз готівковий валютний курс лише на 1-3 % відхиляється від безготівкового. Оскільки на зростання курсу безготівкової гривні очікувати не варто, то й зростання готівкової гривні не буде.

Нагадаємо, ПриватБанк та Monobank підвищили ставки по депозитах. Крім того, в НБУ розповіли, які банкноти найчастіше лежать у гаманці українців. 

Також Інформатор писав, коли з'явиться та як виглядатиме нова 500 гривнева купюра. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube