Продаж авто, придбаного у шлюбі, може привести до судових спорів
Більшість договорів купівлі-продажу автомобілів укладають тільки у сервісних центрах МВС та не посвідчують нотаріально. Письмову згоду другого з подружжя відповідно до порядку у сервісних центрах не вимагають. Однак, якщо продавець не домовився з другим із подружжя про продаж і зробив це приховано, то це може потягнути певні юридичні наслідки. Адже майно, набуте у шлюбі, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. У них рівні права на володіння, користування та розпоряджання таким майном і мають здійснювати це за взаємною згодою. Про це 16 травня повідомляє Міністерство юстиції.
Законодавством встановлено, що для укладення договору стосовно спільного майна, який потребує нотаріального посвідчення і (або) держреєстрації, а також який стосується цінного майна, необхідна письмова згода другого з подружжя. Згода має бути нотаріально засвідчена, якщо договір буде нотаріально посвідчуватися і (або) проходитиме державну реєстрацію. Інакше можуть бути такі наслідки:
“Звертаємо увагу, що не все набуте майно у шлюбі є спільною сумісною власністю. Якщо авто було подароване, успадковане чи куплене за власні кошти — воно є особистою приватною власністю”, - повідомляє Мін’юст.
Мін’юст наголошує, що розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності на майно, набуте за час шлюбу. Розпоряджання майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності, після розірвання шлюбу здійснюється співвласниками виключно за взаємною згодою, відповідно до Цивільного кодексу України. Розірвання шлюбу не тягне за собою зміну правового статусу майна подружжя. Таке майно залишається їх спільною сумісною власністю. Тобто лише після вирішення питання про поділ майна, яке є спільною сумісною власністю, виділення конкретних часток кожному зі співвласників, таке майно набуває статусу спільної часткової власності чи особистої приватної власності.
Як раніше повідомляв Інформатор, при перереєстрації чи постановці на облік автомобіля у сервісних центрах МВС відвідувачів чоловічої статі перевіряють за базами ухилянтів. Якщо чоловік перебуває в розшуку (не оновив дані або не з'явився вчасно), співробітники сервісного центру викликають поліцію. Надалі чоловіка передають до територіального центру комплектування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.