Для оформлення допомоги слід підготувати низку документів
Громадяни, які досягли 65-річного віку та не мають права на пенсію через недостатній страховий стаж, можуть претендувати на державну підтримку. Її розмір визначається з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства юстиції України.
На соціальну допомогу мають право особи яким виповнилося 65 років та які не мають права на пенсію або мають встановлену інвалідність. Також її можуть отримати громадяни, що не користуються жодними пенсійними чи соціальними виплатами, а також ті, хто належить до малозабезпечених верств населення. Повний перелік умов необхідних для отримання соціальної допомоги визначено постановою КМУ № 261 від 2 квітня 2005 року.
Право на отримання цієї допомоги мають не лише громадяни України, які постійно проживають на її території, а й іноземці та особи без громадянства, які переїхали для постійного проживання. Також на виплати можуть розраховувати біженці, особи, які потребують додаткового захисту, а також громадяни Польщі, що перебувають на території України. Розмір допомоги залежить від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. У 2025 році це становить:
Якщо ви маєте право на цю підтримку, необхідно звернутися до підрозділів соціального захисту населення. Для оформлення допомоги слід підготувати низку документів: заява, паспорт, трудова книжка, картка платника податків, декларація про доходи та майновий стан із вказівкою інформації про склад сім’ї. Повний перелік умов для отримання соціальної допомоги визначено постановою КМУ № 261 від 2 квітня 2005 року. Щодо термінів - людям, яким виповнилося 65 років, допомога надається довічно. Для осіб з інвалідністю виплати здійснюються на період встановлення інвалідності.
Кабінет міністрів України ухвалив постанову "Про встановлення розмірів разової грошової виплати до Дня Незалежності України, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань”, у 2025 році". Порядок здійснення разової грошової виплати до Дня Незалежності України затверджено постановою Кабінету міністрів України від 27 грудня 2023 року № 1396 "Деякі питання соціального захисту осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, ветеранів війни та осіб, що працюють в спеціальних умовах". У 2025 році механізм проведення виплати разової грошової допомоги до Дня Незалежності України такий самий, як і торік.
Пенсіонерам, які мають право на таку виплату, грошова допомога буде виплачена у серпні разом із пенсією. Для проведення такої виплати пенсіонерам додатково звертатися не потрібно. Ветеранам війни, які проходять службу/працюють та не є пенсіонерами, кошти буде спрямовано на рахунки військових частин, установ, організацій, де такі громадяни проходять службу/працюють, на підставі поданих роботодавцями заявок.
Якщо ви не є пенсіонером та проходите службу/працюєте, то переконайтеся, що роботодавець має документи про вашу належність до ветеранів війни. Тим, хто має право на виплату, не є пенсіонером та не проходить службу/не працює, для отримання допомоги потрібно звернутися до територіального органу Пенсійного фонду України.
У заяві (довільної форми) зазначаються реквізити документів, що підтверджують особу; номер банківського рахунка для одержання виплати; реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) та реквізити посвідчення особи, яке дає право на отримання грошової виплати. До заяви додаються:
Заяви на здійснення разової грошової виплати подаються до 1 серпня поточного року. Якщо можливість подати заяву в зазначений термін відсутня, це можна зробити до 1 жовтня 2025 року. Подати заяву на виплату можна в один зі способів:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.