Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
У МЗС пояснили, як створюється авіаційна коаліція для України
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба впевнений, що авіаційна коаліція для надання Україні винищувачів може сформуватися вже цьогоріч. Він також зазначив, що це результат роботи й президента, і всіх, хто працює на дипломатичному рівні.
Про це голова МЗС розповів у прямому етері Єдиного телемарафону. За його словами, деякі країни вже підтвердили свою готовність починати тренування українських пілотів на винищувачах західного зразку. При цьому вже є держави, які готові надати Україні бойові літаки та приєднатися до авіаційної коаліції.
Дмитро Кулеба зазначив, що пріоритетом для України зараз є винищувачі F-16. Проте водночас ми не скасовуємо інші опції літаків. Це така ж ситуація, як з танками, порівняв дипломат. Він нагадав, що перед ухваленням рішення країн ЄС про надання Україні танків Leopard спочатку Великобританія першою оголосила про надання Україні повноцінних важких танків Challenger-2, а після й Франція заявила про легких колісних танків.
"Зараз ця танкова матриця повторюється на авіаційній матриці. Знову Франція та Британія ухвалюють перші рішення, які спонукають і ведуть до ухвалення основного рішення. Це все частина одного зусилля, яке ми докладаємо і (яке) обов'язково дасть результат", - пояснив Дмитро Кулеба.
Водночас Німеччина вже заявила, що не стане приєднуватися до авіаційної коаліції для України. Про це вже розповів канцлер Олаф Шольц.
За його словами, для Німеччини питання авіаційної коаліції не є "настільки актуальним". Олаф Шольц також підкреслив, що Німеччина концентрує зусилля на танках, боєприпасах, створенні діючої системи ремонту і протиповітряній обороні. За його словами, це теж важливо для здатності України в обороні, а Німеччина взяла на себе зобов'язання в цих галузях.
Велика Британія та Нідерланди почали створення коаліції для закупівлі винищувачів F-16 для України. За словами прем'єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака, він домовився про це зі своїм нідерландським колегою Марком Рютте. Сунак також додав, що він переконаний в тому, що законне місце України - в НАТО.
Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Польща готова систематично передавати літаки МіГ-29 для України. Він підкреслив, що Польща ініціювала коаліцію для військової підтримки України. Він також додав, що Польща входить в трійку країн, які найбільше допомагають нашій державі.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Бельгія згодна допомогти навчати українських пілотів на F-16, проте ще не готова передати літаки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.