Крим втратив особливий статус - тепер він як Запоріжжя чи Херсонщина, - посол Британії Сіммонс

Після початку повномасштабної війни у світі припинили розрізняти питання деокупації півострова чи інших територій України

Мелінда Сіммонс, Крим
Дипломатка нагадала, що Британія завжди вважала Кримський півострів частиною України

Після 24 лютого 2022 року так званий "спеціальний статус", який міжнародна спільнота надала Криму в контексті порушення територіальної цілісності України росією, був втрачений. Тепер питання деокупації Києвом півострова стоїть для світу в одному ряді з визволенням Донецька, Луганська та інших територій.

Про це в інтервʼю BBC напередодні завершення своєї каденції заявила посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

Журналістка видання спитала дипломатку про майбутнє відносин Британії та України в контексті деокупації Криму - зокрема, Сіммонс пригадали її прощальну промову, в якому вона висловила надію зустрітися з українцями на визволеному півострові.

"Тут важливо бути точними. У тій промові, яка була доволі імпровізованою, я сказала "можливо, в Криму". Я не казала: "Побачимося в Криму". Тому що я хороший дипломат. (сміється) Але одна зі змін, які принесла ця війна, – це те, що спеціальний статус, який міжнародна спільнота надала Криму після 2014 року, за моїм відчуттям, нині став більш збалансованим", - відповіла посол.

За словами Сіммонс, рф та диктатор володимир путін продовжують бачити окупований Крим частиною своєї території, однак зараз для міжнародної спільноти очевидно, що Крим - це Україна.

"І коли міжнародна спільнота говорить про Херсон чи Запоріжжя, Донецьк, Луганськ і Крим – це все нині змішалося в одному контексті відвоювання своїх суверенних територій. Тож який сенс у так званому спеціальному статусі для Криму? У плані легітимності немає жодної різниці між тим, за яку саме свою суверенну територію ви боретеся", - додала очільниця британської дипмісії в Україні.

Сіммонс додала, що Британія завжди заявляла, що Крим - це Україна, і саме тому вона у своїй прощальній промові висловила надію на можливу зустріч у Криму - саме через те, що це так само ймовірно, як побачитися на Запоріжжі чи на Херсонщині.

Деокупація Криму

23 серпня відбувся щорічний саміт Кримської платформи, у якому прийняли участь представники 63-х держав світу, зокрема й Великої Британії. Під час саміту президент Зеленський зазначив, що росія заплющить очі на втрату нею контролю над Кримом після деокупації - так само, як держава-агресор зробила це під час відступу з усіх ніших українських територій.

Також, за даними ЗМІ, в Британії проводиться підготовка елітних українських підрозділів, перед якими була поставлена задача звільнити тимчасово окупований Крим до кінця грудня поточного року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Livе. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube