Просування Сил оборони триває, українська влада має чіткий план деокупації півострова
Росія заплющить очі на втрату нею контролю над Кримом після деокупації Силами оборони України - так само, як держава-агресор зробила це під час відступу з усіх ніших українських територій. Водночас Київ не готовий поступатися своїми землями.
Про це під час виступу на саміті Кримської платформи 23 серпня заявив президент Володимир Зеленський.
За словами голови держави, Україна довела, що звільнення територій відбувається не випадково, а завдяки героїзму українців та оборонній підтримці партнерів.
"Українські сили рухаються вперед попри все. Хто б що не казав - уперед. А коли росія відступає з захоплених територій, то просто заплющує на це очі, на свою слабкість. Російське суспільство може заплющити очі і на відступ окупантів з Криму", - заявив Зеленський.
Президент додав, що українська влада має план повернення Криму під свій контроль - є розуміння конкретних кроків, які необхідно зробити.
"Ми розуміємо, наскільки це непросто. Це важливе завдання, але ми бачимо цей шлях", - заявив він.
Також Зеленський, реагуючи на слова голови канцелярії генсека НАТО Стіана Єнсена про вступ Києва до Альянсу за умови передавання рф окупованих територій, зазначив, що "Україна не торгує територіями".
"Коли хтось у світі говорить про нашу територію, окуповану Росією, щоразу це згадка не про землю, а дітей, батьків, родини. Україна не торгує територіями, бо Україна не торгує людьми. Крапка на цьому. І всі, хто тут, ви утверджуєте, що людське життя є безцінним... Чорне море – ключ до світової продовольчої та соціальної стабільності. Крим - це ключ до безпеки в Чорному морі. Не можна залишити ключі в руках терористів. І ми не залишимо", - наголосив Зеленський.
Також президент додав, що міжнародні компанії вже готові зайти до Криму після його звільнення.
"Це потужні бренди міжнародних готельних мереж, авіакомпанії, банківські бізнеси, технологічні й телекомунікаційні компанії, промислові компанії… Крим стане частиною глобальної економіки. І сьогодні ми робимо перший такий економічний крок. Ми підписуємо перший документ із компаніями, готовими прийти в Крим за України. Це відкритий документ, відкритий для приєднання будь-яких інших чесних бізнесів", - розповів глава держави.
23 серпня до України на День прапора та саміт Кримської платформи завітали, зокрема, президент Литви Гітанас Наусєда та президент Португалії Марселу Ребелу де Соуза. Литовьский лідер у своєму повідомленні щодо візиту висловив впевненість, що "перемога України близько". Також відомо, що сьогодні до Києва приїхали лідери Фінляндії, Молдови, а також Боснії та Герцеговини.
Усього на сьогодняшньому саміті Кримської платформи приймають участь представники 63-х держав світу.
Також ми писали, що під час третього саміту Кримської платформи планується презентація оновленої концепції деокупації Криму, яка включатиме військовий аспект.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.