За словами російського дипломата, американські нафтові компанії можуть повернутися в РФ
Росія запропонувала адміністрації президента США Дональда Трампа угоду щодо своїх природних ресурсів. Про це заявив один з учасників делегації РФ Кирило Дмитрієв перед початком переговорів у Саудівській Аравії. За його словами, американські нафтові компанії можуть повернутися в РФ.
Водночас Дмитрієв додав, що Москва зацікавлена у спільних із Вашингтоном проєктах в Арктиці. Його слова передає The Moscow Times.
Російський переговорник сказав, що великі нафтові компанії США нібито мали в Росії "успішний бізнес". А він санкцій, зазначив, буцімто втратили 300 млрд доларів.
"Ми віримо, що в якийсь момент вони повернуться, тому що чому б вони стали відмовлятися від можливості доступу до російських природних ресурсів, яку давала їм Росія?", - додав Дмитрієв.
Втім, відомо, що до повномасштабної вторгнення лише одна велика американська компанія видобувала нафту в Росії. Йдетья про Exxon Mobil, якій належить 30% у проєкті "Сахалін-1".
Після введення антиросійських санкцій компанія заявила про вихід із проєкту, але продати частку не змогла. Такоє з РФ вийшли провідні американські нафтосервісні компанії – Halliburton, Schlumberger і Baker Hughes, за допомогою яких росіяни змогли відновити видобуток після обвалу в останні роки СРСР.
Дональд Трамп висловив намір укласти угоду, за якою Україна постачатиме Сполученим Штатам важливі рідкісноземельні мінерали для електроніки, а на заміну отримуватиме американську фінансову допомогу. Ці ресурси є ключовими для високих технологій, і їхнє видобування може стати важливим елементом економічного партнерства.
Президент Зеленський підкреслив, що Україна готова до залучення американських інвестицій. Він згадував про попередні переговори з Трампом у вересні 2024 року, а також додав цю тему до свого "Плану перемоги", як частину стратегічного розвитку.
Наразі Зеленський дав команду не підписувати угоду щодо співпраці з США у видобутку корисних копалин. Він заявив, що документ не захищає інтереси України. Зокрема, у кулуарах Мюнхенської конференції він пояснив, що угода не готова і не має необхідних гарантій для України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.