США хотіли половину ресурсів України, тому Зеленський не підписав угоду: документ вже допрацювали

За даними ЗМІ, зустріч Зеленського і Венса перенесли через проєкт угоди, з яким Штати мали ознайомитися

Угода України та США
Зеленський не підписав угоду зі США, оскільки американці хотіли 50% ресурсів. Колаж: Інформатор

Американська делегація у Мюнхені нібито запропонувала президенту України Володимиру Зеленському підписати проєкт угоди про співпрацю між країнами. За ним, США мали б отримати 50% рідкісноземельних ресурсів нашої держави. Але український лідер відмовився підписувати документ.

Про це повідомляє політичний оглядач The Washington Post Джош Рогін у соцмережі Х. Він послався на американських політиків, що беруть участь у Мюнхенській конференції з питань безпеки.

“Зеленський ввічливо відмовився підписувати це”, – зауважив журналіст.

Після цього українські ЗМІ написали, що Україна доопрацювала драфт меморандуму щодо партнерства і передала його американській стороні. Там зауважили, що Зеленський обіцяв допрацювати документ, коли говорив із Дональдом Трампом 12 лютого. І сказав, що передадуть його у Мюнхені.

“Україна передала документ і американська сторона попросила час до 17:00 пʼятниці, щоб із ним попрацювати”, – написали у Суспільному.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп наполягає на тому, що США повинні мати доступ до природних ресурсів України незалежно від того, чи вдасться успішно укласти мирну угоду між Росією та Україною. Володимир Зеленський заявляв, що Україна готова до стратегічного партнерства з США у видобутку рідкісноземельних металів та інших природних ресурсів, якщо Штати продовжать підтримку зброєю. Та, за його словами, віддавати надра американцям не збираються - мова йде про інвестиції та партнерство. 

А держсекретар США Рубіо 13 лютого заявив, що американцям потрібні "всі" українські природні ресурси. Це такий обмін на гарантії безпеки:

"США будуть зацікавлені в довгостроковій незалежності України, і це має бути підкріплено постійним економічним інтересом. Сподіваюся, ми скоро матимемо новини про можливість партнерства з Україною, створення спільного підприємства або чогось подібного, щодо прав на надра та всі природні ресурси".

Україна на фоні заяв Дональда Трампа про бажання отримати доступ до українських рідкісноземельних корисних копалин почала пропонувати їх також Європі. Українська сторона готова створювати спільні з європейцями підприємства з видобутку критичних для Євросоюзу корисних копалин, зокрема літію, титану та урану. При цьому Київ готує й відповідну угоду зі США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube