Зеленський заблокував угоду з США: Не захищає інтереси України

Володимир Зеленський пояснив, що угода з США не була підписана, оскільки не забезпечує належного захисту українських інтересів. Президент також наголосив на важливості інвестицій та безпекових гарантій у подібних угодах

Володимир Зеленський
Зеленський заявив, що не дозволив підписати угоду зі США

Президент України Володимир Зеленський дав команду не підписувати угоду щодо співпраці з США у видобутку корисних копалин. Він заявив, що документ не захищає інтереси України. Зокрема, у кулуарах Мюнхенської конференції він пояснив, що угода не готова і не має необхідних гарантій для України.

Зеленський заявив, що не бачить зв'язку між інвестиціями та безпековими гарантіями. А це є ключовим.

"Те що нам вчора показували американці щодо корисних копалин - не в наших інтересах сьогодні. Не в інтересах суверенної України", - наголосив він.

За його словами, угода підписується на рівні міністерств. Він зазначив, що не дозволив підписувати цю угоду, позаяк вона не відповідала українським інтересам.

"Мають бути саме інвестиції, і профіт від них можна розподіляти. І також мають бути гарантії безпеки. Цього поки немає", - заявив президент.

Водночас раніше західні ЗМІ повідомляли, що американці вимагали отримати контроль над половиною українських копалин, що викликало занепокоєння в українському уряді. Українська сторона також заявила про готовність запропонувати ці ресурси Європейському Союзу, що дозволить створювати спільні підприємства для видобутку критичних для ЄС копалин, зокрема літію, титану та урану.

Додатково, на тлі співпраці з США, Україна продовжує розробляти план партнерства для видобутку рідкісноземельних металів. При цьому президент зазначив, що намагається забезпечити економічні вигоди від спільної роботи, не ставлячи під загрозу суверенітет і контроль над національними ресурсами.

Що за угода між Україною та США щодо корисних копалин?

Дональд Трамп висловив намір укласти угоду, за якою Україна постачатиме Сполученим Штатам важливі рідкісноземельні мінерали для електроніки, а взамін отримуватиме американську фінансову допомогу. Ці ресурси є ключовими для високих технологій, і їхнє видобування може стати важливим елементом економічного партнерства.

Президент Зеленський підкреслив, що Україна готова до залучення американських інвестицій. Він згадував про попередні переговори з Трампом у вересні 2024 року, а також додав цю тему до свого "Плану перемоги", як частину стратегічного розвитку.

Проте, Зеленський чітко зазначив, що Україна не планує "передавати" свої корисні копалини на постійній основі, пропонуючи замість цього вигідне для обох сторін партнерство. Напередодні зустрічі з міністром фінансів США у Києві Трамп заявив, що Україна фактично погодилася на постачання рідкісноземельних копалин на суму 500 мільярдів доларів для США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube