Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Російський диктатор путін оточив себе лояльними людьми, а не професіоналами, що спровокувало цілу низку хибних рішень щодо війни рф проти України.
Директор головного розвідувального управління при уряді США (ЦРУ) Вільям Бернс, який запідозрив Китай у передачі зброї росії, назвав ключову помилку російського диктатора володимира путіна, яку він зробив ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну.
На думку Бернса, російський президент путін зібрав коло своїх радників з тих людей, які говорили йому тільки те, що він хотів почути, і більше цінував їх лояльність, ніж компетентність.
У подальшому це призвело до ухвалення цілої низки рішень щодо вторгнення в Україну на основі помилкових припущень його ж соратників.
Протягом багатьох років путін зменшував кількість своїх радників, зосереджуючи увагу на їх лояльності.
"Це була група людей, які зазвичай говорили йому те, що він хотів почути, або принаймні з роками зрозуміли, що сумніватися в його судженнях не сприяє кар'єрі. І це, як мені здається, був один із найглибших недоліків в ухваленні рішень у росії безпосередньо перед війною, оскільки це було таке тісне коло людей, які підкріплювали глибоко хибні припущення одне одного", – пояснив директор ЦРУ в інтерв'ю для CBS News.
Бернс вважає, що президент країни-агресорки фактично "зріс" у переконанні, що він знає, що найкраще для росії, і його почуття призначення та схильність до ризику теж досягли критичної межі.
Перед вторгненням в Україну путін переконав себе, що встановлення контролю над Україною є абсолютно необхідним для майбутнього росії і для його власного майбутнього, як її лідера.
"Я гадаю, що до осені 2021 року, за кілька місяців до початку вторгнення, він переконав себе, що стратегічне вікно для встановлення контролю над Україною закривається, що, на його думку, було абсолютно необхідним для майбутнього росії як великої держави і для його майбутнього як великого російського лідера, як він це бачив. І тому він також переконав себе в тому, що початок 2022 року є тактично сприятливим періодом для того, щоб росія почала таке вторгнення", – пояснив директор ЦРУ.
Путін мав план захопити Україну лише за кілька днів. Один з полонених окупантів повідомив, що російським військовим було видано провізію на три дні. Але стрімкий наступ не приніс успіху.
Путін вірив, що українці зустрінуть російську армію "з відкритими обіймами", частково завдяки допомозі його кума і колишнього нардепа від ОПЗЖ, Віктора Медведчука. Крім того, ФСБ надавала Путіну недостовірну інформацію про настрої в Україні, використовуючи систему, яка дає можливість Путіну слухати те, що він хоче почути.
В результаті, у березні 2022 року керівництво 5-ї служби ФСБ було відправлено під домашній арешт. Саме ця служба надавала російському президенту інформацію про політичні події в Україні перед вторгненням і, не бажаючи роздратовувати керівника, просто забезпечувала його недостовірною інформацією.
У квітні 2022 року путін провів чистку в 5-й службі ФСБ, а вже у травні передав розвідку по Україні до ГРУ.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що українська розвідка має своїх людей в оточенні путіна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.