Генпрокурор України заявив, що прокурори оформлюють собі інвалідність не від гарного життя
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко поскаржився на зарплати колег. Він назвав несправедливим те, що прокурори отримують зарплати за нижчою ставкою, ніж працівники інших правоохоронних органів. Кравченко наголосив, що деякі прокурори отримували інвалідність не від гарного життя.
Про це Кравченко сказав на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування корупційних правопорушень у правоохоронних органах. За його словами, в місяць держава йому платить 95 тисяч гривень.
"Це несправедливо, коли прокурори отримують зарплати не як всі - 2102, а 1600 (прожиткових мінімумів - ред.). Чим ми гірші? Я, генпрокурор, отримую 95 тисяч гривень, а начальник відділу ДБР - 160. Я тут, за вашими словами, відповідаю за всю справедливість та корупцію. Авжеж відповідаю, але чому так несправедливо?.. Якщо ви вважаєте, що всі прокурори - якісь негідники, інваліди, уроди, то пропишіть в держбюджеті зміни: прокурори - уроди, і будуть отримувати 1600. Це буде чесно. Ви скажете в обличчя те, що приховували", - сказав Кравченко.
Він заявив, що в окружній прокуратурі в кожного прокурора є по 5-10 тисяч проваджень, а отримує зарплату він у 35 тисяч гривень. Зарплати працівників ДБР, БЕБ та НАБУ він назвав "космічними" для прокурорів.
Кравченко також додав, що в системі "майже кожен прокурор" думав, як буде жити через роки. Оскільки адміністративних, керівних посад менше, ніж основних.
"Чесно скажу, кожен другий думав: зараз 10 років відпрацюю, а тоді можу отримати інвалідність і отримувати пенсію. І це якийсь додатковий стимул, перестраховка потім, через 10 років. Я вважаю, що це не від гарного життя. Більшість прокурорів - чесні та працюють за зарплату", - сказав Кравченко.
Відповідно до закону про прокуратуру, посадовий оклад прокурора окружної прокуратури становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року. У 2025 році посадовий оклад прокурора окружної прокуратури становить 52 550 тисяч грн. При цьому, прокурорам доплачують за стаж, складність роботи, за особливі умови служби, також є премії тощо.
Нагадаємо, минулого року виник скандал, коли з’ясувалося, що значна частина прокурорів оформили собі інвалідність і отримують значні пенсії. Народна депутатка України Інна Совсун пояснювала, що прокурори мали "лазівку" в законодавстві України ще з 2001 року, завдяки якій отримували найбільші виплати по інвалідності. За її словами, такого розміру виплат по інвалідності, як у прокурорів, немає навіть у військових.