Країни ЄС вимагають повернення мита на українське зерно: у чому причина

З такою ініціативою виступило п'ять країн Євросоюзу

Українське зерно
Єврокомісія отримала листа з проханням

Болгарія, Польща, Румунія, Словаччина та Угорщина направили до Єврокомісії листа, у якому вимагають повернення мита на українське зерно. У якості причини вони називають недобросовісну конкуренцію. Начебто, через низьку ціну на таку  продукцію з України вони втрачають свої експортні ринки.

Відповідну заяву зробив міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь. За його словами, вказані країни вирощують значно більше пшениці та кукурудзи, ніж їм потрібно. І це є ключем до європейської продовольчої безпеки.

"Брюссель має вжити заходів, які захистять ринки держав-членів, що межують з Україною, і водночас дадуть їм можливість використовувати свій експортний потенціал. Одним із таких варіантів може стати введення тарифів на найбільш чутливу сільськогосподарську продукцію", - сказав Надь.

Він додав, що ферми Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини минулого року зазнали значних збитків, а все через призупинення дії квот та мит на імпорт зерна з України. Тому вони вимагають повернути їх й не чинити негативний вплив на європейський сільськогосподарський ринок.

Крім того, Європейську комісію закликають перевірити, чи відповідають українські правила виробництва сільськогосподарської продукції стандартам ЄС.

Імпорт продукції з України

Майже всю осінь минулого року європейські країни бойкотували імпорт зерна з України. Наприклад, Польща, Словаччина та Угорщина оголосили про обмеження на імпорт українського зерна 15 вересня. Вони дозволили тільки транзит через їх країни. І це після рішення Європейської комісії не поширювати заборону на імпорт на п'ять сусідніх з Україною країн ЄС.

Варто зазначити, що Комітет з міжнародної торгівлі Європарламенту підтримав продовження на один рік безмитної торгівлі з Україною. Це сталось 27 квітня 2023 року. Але 10 січня цього року міністр сільського господарства та розвитку села Польщі Чеслав Секерський написав листа єврокомісару з питань торгівлі. У ньому він заявив, що категорично проти продовження безмитної торгівлі з Україною. 

Також проблем додає постійне блокування кордону з Україною. Якщо раніше це робили тільки польські фермери, то тепер до них долучились й румунські аграрії. Вони заблокували КПП Сірет - Порубне та Вікову-де-Сус. Фури стоять у чергах і не рухаються. Пасажирські автобуси й легковики мітингарі пропускають.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube