З такою ініціативою виступило п'ять країн Євросоюзу
Болгарія, Польща, Румунія, Словаччина та Угорщина направили до Єврокомісії листа, у якому вимагають повернення мита на українське зерно. У якості причини вони називають недобросовісну конкуренцію. Начебто, через низьку ціну на таку продукцію з України вони втрачають свої експортні ринки.
Відповідну заяву зробив міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь. За його словами, вказані країни вирощують значно більше пшениці та кукурудзи, ніж їм потрібно. І це є ключем до європейської продовольчої безпеки.
"Брюссель має вжити заходів, які захистять ринки держав-членів, що межують з Україною, і водночас дадуть їм можливість використовувати свій експортний потенціал. Одним із таких варіантів може стати введення тарифів на найбільш чутливу сільськогосподарську продукцію", - сказав Надь.
Він додав, що ферми Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини минулого року зазнали значних збитків, а все через призупинення дії квот та мит на імпорт зерна з України. Тому вони вимагають повернути їх й не чинити негативний вплив на європейський сільськогосподарський ринок.
Крім того, Європейську комісію закликають перевірити, чи відповідають українські правила виробництва сільськогосподарської продукції стандартам ЄС.
Майже всю осінь минулого року європейські країни бойкотували імпорт зерна з України. Наприклад, Польща, Словаччина та Угорщина оголосили про обмеження на імпорт українського зерна 15 вересня. Вони дозволили тільки транзит через їх країни. І це після рішення Європейської комісії не поширювати заборону на імпорт на п'ять сусідніх з Україною країн ЄС.
Варто зазначити, що Комітет з міжнародної торгівлі Європарламенту підтримав продовження на один рік безмитної торгівлі з Україною. Це сталось 27 квітня 2023 року. Але 10 січня цього року міністр сільського господарства та розвитку села Польщі Чеслав Секерський написав листа єврокомісару з питань торгівлі. У ньому він заявив, що категорично проти продовження безмитної торгівлі з Україною.
Також проблем додає постійне блокування кордону з Україною. Якщо раніше це робили тільки польські фермери, то тепер до них долучились й румунські аграрії. Вони заблокували КПП Сірет - Порубне та Вікову-де-Сус. Фури стоять у чергах і не рухаються. Пасажирські автобуси й легковики мітингарі пропускають.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.