Зерновий коридор без росії: Зеленський повідомив, скільки вантажів Україна перевезла Чорним морем

Читать на русском

Президент України заявив, що Україна виграла битву в Чорному морі

Читать на русском
Зерновий коридор
Майже 7,5 млн тонн вантажів перевезено новим експортним коридором

Президент України заявив, що Україна виграла битву в Чорному морі

Після виходу росії із зернової угоди Чорноморським експортним коридором, який запустила Україна, перевезли майже 7,5 млн тонн вантажів. Україні вдалося вигнати російський флот з моря, російський терор там більше не панує. І це позитивно впливає на судноплавство.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час звернення до лідерів G7. Він наголосив, що наша країна виграла битву в Чорному морі, тому судноплавство відновлюється.

"Україна виграла битву в Чорному морі, і тепер у цій акваторії російський терор більше не панує. Нормальне судноплавство відновлюється, і з кожним новим вантажем з наших портів виграє і глобальна продовольча безпека. Вже майже 7,5 млн тонн вантажів перевезено новим експортним коридором, що ми запустили, вигнавши російський флот", - сказав український лідер.

У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України заявляли, що з 7 млн тонн вантажів - майже 5 млн тонн це продукція українських аграріїв. З 8 серпня українським коридором пройшло 200 суден на вихід з портів та 226 суден на вхід.

А заступник постійного представника США при ООН посол Роберт Вуд 6 грудня заявив, що лише завдяки зусиллям України та її партнерів чорноморський гуманітарний коридор було відкрито та знову став можливим експорт продовольства. Він нагадав, що після виходу із зернової ініціативи росія знищила понад 300 тисяч тонн зерна, якого було б достатньо, щоб нагодувати майже 15 млн людей протягом місяця.

Україна посилить безпеку зернового коридору

Наприкінці листопада Володимир Зеленський повідомив, що Україна домовилася з партнерами про отримання нових військових кораблів. Вони будуть призначені для забезпечення безпеки суден у зерновому коридорі.

Президент зауважив, що створення зернового коридору без участі рф є одним з найбільших досягнень за 2023 рік. Держава продовжує працювати над безпекою суден, які ним йдуть.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.