Обмежений бюджет заважає Франції надати Україні обіцяні 3 млрд євро - Bloomberg

Уряд Франції шукає кошти для фінансування пакета військової допомоги Україні

Допомога Франції Україні
Франція продовжує підтримувати Україну і шукає шляхи для надання допомоги

Франція стикається з певними складнощами у виконанні обіцянки надати Україні допомогу в розмірі 3 мільярдів євро. Це пов'язано з обмеженими бюджетними можливостями країни. Уряд Франції шукає кошти для фінансування пакета військової допомоги після масштабного скорочення витрат країни.

Про це пише Bloomberg. Зазначається, що масштабне скорочення витрат призвело до того, що французький уряд не може знайти кошти. Тому Міністерствам оборони, закордонних справ і фінансів буде запропоновано перенаправити кошти та знайти можливості для економії, щоб оплатити обладнання - від ракет до артилерії.

Проблеми виникли після того, як 18 лютого уряд знизив прогноз ВВП Франції на 2024 рік і заявив, що йому необхідно заощадити 10 мільярдів євро, щоб виконати зобов'язання зі скорочення бюджетного дефіциту. Також влада пообіцяла допомогу фермерам, які протестують проти зростання цін, дешевого імпорту і бюрократичної тяганини. Загалом, як заявляє Франкція, вона витратила 3,8 мільярда євро на підтримку України.

 Франція є однією з країн-лідерів з допомоги Україні

За словами глави французької держави Емманюеля Макрона, цього року Україна отримає військову допомогу від Франції на суму до 3 мільярдів євро. У 2023 році французька військова допомога оцінювалася у 2,1 млрд євро, у 2022-му - 1,7 млрд євро. Також Франція розробляє дрони-камікадзе нового покоління. Першими їх отримає Україна. Це має відбутися вже у найближчі тижні. 

Раніше Франція зголосилась постачати Україні 3000 артилерійських снарядів щомісяця. Країна має виготовити для України 78 артсистем "Цезар". Шість з них будуть поставлені найближчим часом. Крім того, країна постачатиме Україні 50 авіабомб AASM щомісяця. Вони будуть адаптовані під українські винищувачі радянського виробництва. Ба більше, країна виготовлятиме для нашої армії десятки артилерійських систем “Цезар” та боєприпаси до них.

16 лютого Макрон підписав двосторонню угоду про безпеку з Україною. Це послідувало за аналогічною угодою, укладеною раніше того самого дня з Німеччиною і минулого місяця з Великою Британією про надання довгострокової підтримки Києву.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи має сенс будівництво тунелю між Оболонню і Троєщиною у Києві, коли столиця має багато інших важливих проблем? Сьогодні ми розберемо цю тему разом з Олегом Попенком, інфраструктурним експертом. Приєднуйтесь до нашого інтерв'ю, щоб дізнатися більше про перспективи цього проєкт та його співвідношення до реальних проблем Києва.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube